Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ON2.PT účto akvizice

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
2.PT účto akvizice

Description:
kktina na druhou

Author:
AVATAR

Creation Date:
20/11/2022

Category:
Others

Number of questions: 57
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Rozhodný den fúze (sloučení nebo splynutí) představuje den: K němuž je sestavena konečná účetní závěrka Zveřejnění projektu ve sbírce listin rejstříkového soudu Konání valné hromady schvalující fúzi Od něhož se jednání zanikajících spol. považuje z účetního hlediska za jednání uskutečněná na účet nástupnické společnosti .
Pokud při splynutí společností je povinnost dle zákona o přeměnách ocenit jmění všech zanikajících společností, promítne se toto ocenění do účetnictví: Do konečné účetní závěrky zanikající spol. ke dni předcházejícímu rozhodný den Do zahajovací rozvahy nástupnické společnosti U nástupnické spol. ke konci účetního období započatého rozhodným dnem fúze K datu, které určí rozhodnutí účetní jednotky.
Zahajovací rozvahu při fúzi sloučením sestavuje nástupnická společnost: K rozvahovému dni K rozhodnému dni fúze K datu konání valné hromady Ke dni právních účinků fúze.
Při vnitrostátní fúzi všechny zúčastněné společnosti ověřují konečnou účetní závěrku auditorem pokud: Se na auditu všech účetních závěrek shodne většina společníků všech společností Jen tehdy, pokud mají všechny povinnost auditu dle zákona o účetnictví Alespoň jedna ze zúčastněných společností má povinnost ověřit konečnou účetní závěrku auditorem .
Společnost A, a.s. a společnost B, s.r.o. plánují fúzi sloučením. Zanikající bude společnost B, pro její společníky bude zvýšen základní kapitál nástupnické A. Toto zvýšení základního kapitálu pro tyto společníky nesmí být vyšší než: Výše ZK zanikající společnosti B Výše VK vykázaného v konečné účetní závěrce zanikající společnosti B Částka ocenění jmění zanikající společnosti B zjištěná z posudku znalce Záleží na dohodě společníků, částka není nijak omezena .
Společnost Alfa používá kalendářní rok a plánuje fúzi s Betou. Tato fúze měla rozhodný den 1. 7. 2019 a její právními účinky nastaly 8. ledna 2020. Nástupnická společnost bude mít účetní období započaté rozhodným dnem v délce: 6 měsíců, od 1.7.2019 do 31.12.2019 12 měsíců od 1.7.2019 do 30.6.2020 18 měsíců od 1.7.2019 do 31.12.2020 Žádná odpověď není správná.
K datu přecházejícímu rozhodný den fúze sloučením tří společností musí všechny zúčastněné společnosti sestavit: Konečnou účetní závěrku Mezitímní účetní závěrku Znalecké ocenění jmění Operativní účetní závěrku.
Společnost Alfa drží 85% podíl na ZK společnosti Beta. Zbývající podíl ve výši 15 % drží jediná fyzická osoba. Vlastníci Alfy chtějí provést fúzi Alfy s Betou, kladou si však otázku, jak bude naloženo s podílem drženým fyzickou osobou. Tento podíl bude: Vyměněn za podíl na Alfě, tedy fyzická osoba získá podíly na základním kapitálu nástupnické společnosti Zanikne a jeho vlastník (FO) získá peněžité vypořádání Zanikne a jeho vlastník (FO) nezíská výměnou nic Žádná odpověď není správná.
A. s. používá kalendářní rok a provedla fúzi sloučením, s rozhodným dnem 1. 9. 2020. Toto sloučení nabylo právních účinků ke dni 20. 12. 2020. Účetní období nástupnické započaté rozhodným dnem bude v délce: 4 měsíce, od 1.9.2020 do 31.12.2020 8 měsíců, od 1.1.2020 do 31.8.2020 12 měsíců, od 1.9.2020 do 31.8.2021 16 měsíců, od 1.9.2020 do 31.12.2021.
Společnost Alfa drží 95% podíl na základním kapitálu akciové společnosti Beta. Zbývající podíl ve výši 5 % drží několik fyzických osob. Společníci Alfy se chtějí zbavit minoritních společníků na Betě. Poradíte jim, aby provedli: Změnu právní formy Bety Fúzi sloučením Bety do Alfy Fúzi sloučením Bety do Alfy Převzetí jmění Bety společníkem Alfa.
Nástupnická společnost získala od zanikající společnosti v důsledku fúze splynutím hmotný majetek. Ten byl individuálně znalecky oceněn. Nástupnická společnost pro daňové odpisy bude postupovat takto: Převezme metodu odpisování, vstupní a zůstatkovou cenu, ze které odpisovala zanikající společnost Jako vstupní cenu použije ocenění znalcem a zvolí metodu odpisování Jako vstupní cenu použije ocenění znalcem, ale musí převzít metodu odpisování od zanikající společnosti Rozhodne se, zda chce pokračovat v odpisování nebo začít svou metodou.
Pokud při splynutí společností je povinnost ocenění jmění všech zanikajících společností, promítne se toto ocenění do účetnictví do zahajovací rozvahy nástupnické společnosti do konečné účetní závěrky zanikající společnosti ke dni předcházejícímu rozhodný den, u nástupnické společnosti ke konci účetního období započatého rozhodným dnem fúze.
Rozdíly mezi původními účetními cenami a oceněním reálnými hodnotami dlouhodobého hmotného majetku se v účetnictví účetních jednotek, které účtují o přecenění, zaúčtují na účet 425 - Jiný výsledek hospodaření minulých let, 418 - Oceňovací rozdíly z přecenění, 459 - Rezervy, .
Vzájemné pohledávky a závazky zúčastněných účetních jednotek jsou v zahajovací rozvaze při sloučení nebo splynutí společností ignorovány (protože musí být uhrazeny bankovním převodem do zápisu do obchodního rejstříku), vzájemně vyloučeny převzaty v účetních hodnotách.
Případný rozdíl mezi nominální hodnotou závazků a účetní hodnotou pohledávek vzniklý vyloučením vzájemných pohledávek a závazků v zahajovací rozvaze se vykáže jako položka ve vlastním kapitálu pod názvem „Rozdíly z přeměn společností“ vykáže jako pohledávka v účtové třídě 3, vykáže jako vzájemné zúčtování a poté odepíše do výnosů.
Účetní jednotky zúčastněné na sloučení či splynutí vedou účetnictví od rozhodného dne fúze do dne zápisu fúze do obchodního rejstříku společně, a to prostřednictvím zvoleného zástupce, každá účetní jednotka samostatně, vedením účetnictví je od rozhodného dne pověřena nástupnická společnost. .
Při ocenění pro účely fúze společnosti ocenil znalec ve svém znaleckém posudku majetek položkově a došlo ke snížení hodnoty zásob zboží. Společnost se rozhodla provést individuální přecenění jednotlivých složek majetku. Snížení hodnoty zásob se zaúčtuje zaúčtuje se rozdíl na vrub nákladů vytvoří rezervu na případné ztráty z prodeje zboží, na vrub účtu 418 – Oceňovací rozdíly z přecenění při přeměnách.
8. Nástupnická společnost plánuje fúzi se svou dceřinou společností. Podle zákona o přeměnách není nutné znalecké ocenění. V dceřiné společnosti však došlo ke snížení reálné hodnoty majetkových cenných papírů k obchodování zjištěné ke dni přecházejícímu rozhodný den fúze. Dceřiná společnost zaúčtuje snížení hodnoty cenných papírů rozvahově na vrub příslušného účtu účtové skupiny 414 –Oceňovací rozdíly z přecenění cenných papírů, nezaúčtuje nic, neboť není přeceňováno jmění znalcem pro účely fúze, zaúčtuje snížení hodnoty výsledkově na vrub příslušného účtu účtové skupiny 56 - Finanční náklady určeného k účtování nákladů z přecenění cenných papírů.
Přecenění majetku na reálnou hodnotu dle znaleckého posudku pro účely fúze společnosti zakládá povinnost účtovat odloženou daň (u povinně auditovaných společností). Tato odložená daň se vykazuje poprvé v konečné účetní závěrce zanikající společnosti, v zahajovací rozvaze nástupnické společnosti, v první řádné účetní závěrce nástupnické společnosti.
Odložený daňový závazek vzniklý z důvodu přecenění majetku na vyšší reálnou hodnotu, než byly původní účetní a daňové ceny se zaúčtuje na stranu Dal účtu 481 – Odložený daňový závazek souvztažně s nákladovým účtem ve skupině 59 - Odložená daň účtem ve vlastním kapitálu ve skupině – 42 - Jiný výsledek hospodaření minulých let, účtem ve vlastním kapitálu - 413 - Ostatní kapitálové fondy. .
Mikro účetní jednotka bude fúzovat se střední účetní jednotkou. V této situaci jí vzniká povinnost auditu konečné účetní závěrky ke dni přecházejícímu rozhodnému dni fúze, ocenění veškerého majetku reálnou hodnotou, podání dodatečných daňových přiznání na daň z příjmů právnických osob.
Povinnost nechat ověřit zahajovací rozvahu při fúzi sloučením vznikne nástupnické společnost tehdy pokud ona sama již byla auditovanou společností před fúzí, pokud některá ze zúčastněných společností je povinně auditovaná, pokud nástupnická společnost překročí limity pro povinný audit za účetní období.
Auditora nástupnické společnosti schvaluje valná hromada, představenstvo nebo jednatelé, dozorčí rada. .
Společnost používá jako účetní období kalendářní rok a provedla odštěpení s rozhodným dnem 1. 9. 2018. Toto odštěpení bylo zapsáno do obchodního rejstříku ke dni 1. 1. 2019. Účetní období započaté rozhodným dnem bude u rozdělované i nástupnické společnosti vzniklé odštěpením v délce 4 měsíce, od 1. 9. 2018 do 31. 12. 2018, 12 měsíců od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2019 16 měsíců, od 1. 9. 2018 do 31. 12. 2019. .
Společnost používá kalendářní rok a provedla fúzi sloučením, kde vystupuje jako nástupnická společnost s rozhodným dnem 1. 7. 2018. Toto sloučení bylo zapsáno do obchodního rejstříku ke dni 21. 12. 2018. Účetní období započaté rozhodným dnem bude u nástupnické společnosti v délce 6 měsíců, od 1. 7. 2018 do 31. 12. 2018, 12 měsíců, od 1. 7. 2018 do 30. 6. 2019, 18 měsíců, od 1. 7. 2018 do 31. 12. 2019. .
Při vnitrostátní fúzi nebo rozdělení všechny zúčastněné společnosti ověřují konečnou účetní závěrku auditorem, pokud se na auditu všech účetních závěrek shodne většina společníků všech společností, jen tehdy, pokud mají všechny povinnost auditu dle § 20 zákona o účetnictví, alespoň jedna ze zúčastněných společností má povinnost ověřit konečnou účetní závěrku auditorem.
Základní kapitál nově vzniklé nástupnické společnosti s.r.o. nebo a.s. při rozdělení odštěpením nemůže být vyšší než: reálná hodnota majetku převedeného na příslušnou nástupnickou společnost, hodnota jmění vyplývajícího z posudku znalce pro příslušnou nástupnickou společnost, vlastní kapitál rozdělované společnosti.
Při rozdělení odštěpením s.r.o nebo a.s. nechá rozdělovaná společnost ocenit posudkem znalce celý svůj majetek a závazky pouze odštěpovanou část svého jmění, která má přejít na nástupnickou společnost, žádný majetek.
V případech fúzí, rozdělení a převzetí jmění účetní období pro nástupnickou společnost začíná rozhodným dnem a končí ke konci kalendářního nebo hospodářského roku, ve kterém je rozhodný den, po uplynutí 12 měsíců, ke konci kalendářního nebo hospodářského roku, ve kterém byla přeměna zapsána do obchodního rejstříku, .
Konečná účetní závěrka při sloučení nebo splynutí se sestavuje vždy ke konci kalendářní roku, jako řádná nebo mimořádná ke dni předcházejícímu rozhodný den fúze jako mezitímní, řádná nebo mimořádná kdykoliv v procesu sloučení nebo splynutí.
Tři kamarádi, Petr, Vašek a Libor společně podnikají od roku 2010 ve společnosti s ručením omezeným v Želené Rudě, kde provozují lyžařskou školu, půjčovnu lyží, rychlé občerstvení u lanovky a malý penzion. V roce 2015 založili společně nadaci s názvem „Šumava pro děti“, jejímž cílem je zvelebovat šumavské stezky a pomáhat dětem ze znevýhodněných rodin užít si zimních sportů. Aktivity nadace se jim rozběhly tak, že jsou překvapeni, dokonce i tím, kolik možností jim skýtají různé dotační programy. Napadlo je proto provést fúzi své společnosti s.r.o. s nadací, tak aby nástupnickou byla nadace. Poradíte jim: lze provést fúzi společnosti s ručením omezeným a nadace formou sloučení lze provést fúzi společnosti s ručením omezeným a nadace formou splynutí nelze provést fúzi společnosti s ručením omezeným a nadace.
Pan Novotný podniká jako finanční poradce a současně je jediným vlastníkem společnosti s ručením omezeným „Pod kaštanem“, která provozuje restauraci. V této právnické osobě je bohužel již tři roky ve ztrátě. Rád by spojil své aktivity, aby jeho zisky jako fyzické osoby z poradenství postavil oproti ztrátám restaurace. Napadlo ho, že provede fúzi. Poradíte mu, aby provedl fúzi sloučením fúzi splynutím převzetí jmění společnosti s ručením omezeným jediným společníkem, nic, protože ztrátu restaurace nelze uplatnit proti ziskům z poradenství.
Komanditní společnost chce změnit svou právní formu na společnost s ručením omezeným. Pro tuto přeměnu sestavuje Projekt změny právní formy, který byl sestaven k datu 31. 12. 2019. Termín schválení tohoto projektu, tedy přeměny všemi společníky musí nastat nejpozději do 31. března 2020 30. června 2020 30. září 2020 31. prosince 2020.
Změna právní formy veřejné obchodní společnosti na společnost s ručením omezeným nabyla právních účinků v červnu roku 2020. Ke dni předcházejících den právních účinků musí veřejná obchodní společnost sestavit řádnou účetní závěrku konečnou účetní závěrku mezitímní účetní závěrku daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob. .
Dva společníci pan Karel a pan Petr vlastní dvě společnosti - Alfu, společnost s ručením omezeným a Betu, veřejnou obchodní společnost. Obě společnosti vlastní rovným dílem, takže se podílejí každý 50 % na základním kapitálu a 50 % na zisku. Společníkům se jeví jako výhodné provést fúzi Alfy s Betou. Cílem je získat nástupnickou společnost s ručením omezeným. Kladou si však otázku, jak to provést. Poradíte jim aby: provedli fúzi sloučením do nástupnické společnosti Alfa se znaleckým oceněním jmění zanikající společnosti Beta provedli fúzi splynutím se založením nové společnosti s ručením omezeným, obě společnosti Alfa i Beta budou mít oceněny jmění znaleckým posudkem, nejprve musí provést změnu právní formy Bety, v.o.s. na kapitálovou korporaci a pak mohou provést fúzi sloučením do nástupnické Alfy, žádná odpověď není správná.
Základní rozdíl mezi dvěma přeměnami, z nichž první je změna právní formy společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost a druhá fúze splynutím společnosti s ručením omezeným a akciové společnosti na nástupnickou akciovou společnost je změnu právní formy neschvaluje valná hromada u změny právní formy není nutno znalecké ocenění jmění u změny právní formy není stanoven rozhodný den žádná odpověď není správná. .
Čtyři akcionáři v červnu 2020 na valné hromadě a.s. rozhodli, že chtějí uskutečnit změnu právní formy své akciové společnosti na společnost s ručením omezeným. Chtějí to uskutečnit ještě do konce kalendářního roku. Jako jejich poradce jim sdělíte, že tento plán není reálný, protože již uplynulo šest měsíců od řádné účetní závěrky, a při schvalování projektu nesmí být údaje z účetní závěrky starší šesti měsíců, projekt změny právní formy je možno sestavit k datu 30. 6. 2020, pokud k tomuto datu sestaví akciová společnost mezitímní účetní závěrku rozhodnutí valné hromady v červnu je možno považovat za datum, k němuž bude sestavena mimořádná účetní závěrka ke dni předcházející den vstupu do likvidace žádná odpověď není správná.
Pod pojmem majetková akvizice se rozumí fúze společností, které jsou součástí jednoho ekonomického celku (holdingu, koncernu). převzetí ekonomické jednotky která probíhá formou koupě akcií či podílu na společnosti převzetí obchodního závodu, které probíhá formou koupě jeho majetku a převzetím závazků za tržní kupní cenu fúze společností, které nejsou ekonomicky či personálně propojené.
Termínem jmění se v případě obchodní společnosti rozumí: její vlastní kapitál její aktiva její základní kapitál její aktiva a závazky.
Rozdělení kapitálové korporace dle českého obchodního práva nemůže mít formu rozštěpení, v jehož důsledku rozdělovaná korporace zaniká a její jmění přechází na více nově vznikajících kapitálových korporací odštěpení se změnou právní formy, kdy rozdělovaná nezaniká, z části jejího jmění se vytváří korporace s osobním ručením. rozštěpení sloučením, kdy rozdělovaná korporace zaniká a její jmění přechází na více již existujících kapitálových korporací odštěpením, kdy rozdělovaná korporace nezaniká a jen se odděluje část jejího jmění do kapitálové korporace.
Termínem obchodní závod se v kontextu obchodních korporací rozumí: Obchodní korporace jako taková Obchodní firma náležející obchodní korporac Organizovaný soubor jmění náležející obchodní korporaci Pobočka nebo odštěpný závod.
Akciová společnost zakládá dceřinou akciovou společnost peněžitým a nepeněžitým vkladem. Nepeněžitým vkladem je účetně i daňově odepsaný kamion, peněžitý vklad je 2 mil. Kč. Kamion byl oceněn znaleckým posudkem na částku 3 mil. Kč. Základní kapitál nové společnosti bude 4 mil. Kč. Jaká bude bilanční suma v zahajovací rozvaze nově vzniklé dceřiné společnosti? jiné číslo 4 mil. Kč 5 mil. Kč 6 mil. Kč.
Akciová společnost nakoupila na burze akcie, tyto akcie považuje za krátkodobé cenné papíry. Přestože je držela pouhé 3 měsíce, obdržela podíl na zisku. Tento výnos bude u akciové společnosti vyloučen ze základu daně, protože žádná odpověď není správná. byl zdaněn srážkovou daní je osvobozen od daně z příjmu právnických osob vstupuje do samostatného základu daně zdaněného 15 % sazbou.
Pan Vála podniká v truhlářské výrobě, vede daňovou evidenci a rozhodl se převést své podnikání do společnosti s ručením omezeným. Tuto kapitálovou společnost zakládá nepeněžitým vkladem, tím jsou jeho pohledávky za odběrateli, které mají nominální hodnotu 5 mil. Kč, a byly oceněny znalcem na 3 mil. Kč. Základní kapitál nové společnosti bude 1 mil. Kč. Jaká bude nabývací cena podílu na nově vzniklé společnosti u pana Vály? 5 mil. Kč 3 mil. Kč žádná odpověď není správná. 1 mil. Kč.
O výplatě emisního ážia jako složky jiných vlastních zdrojů v akciové společnosti rozhoduje valná hromada po schválení řádné účetní závěrky dozorčí rada na základě jakékoliv účetní závěrky. představenstvo na základě mezitímní účetní závěrky dozorčí rada pokud společnost nevykazuje ztráty.
Pan Vála podniká v truhlářské výrobě a rozhodl se založit společnost s ručením omezeným nepeněžitým vkladem. Nepeněžitým vkladem jsou jeho pohledávky za odběrateli, které mají nominální hodnotu 5 mil. Kč, a byly oceněny znalcem na 3 mil. Kč. Základní kapitál nové společnosti bude 1 mil. Kč. Jaká bude bilanční suma této nově založené dceřiné společnosti uvedená v zahajovací rozvaze? 1 mil. Kč 5 mil. Kč 3 mil. Kč žádná odpověď není správná.
Co se rozumí pojmem vypořádací podíl? Výtěžek z prodeje uvolněného podílu snížený o náklady na jeho prodej a o pohledávky za společníkem. Obchodní podíl určený ke zrušení Označení pro obchodní podíl společníka, jehož účast zanikla jinak před převodem obchodního podílu na jinou osobu. Hodnota vlastního podílu určená jako podíl na základním kapitálu účetní jednotky. .
Pan Novák založil v roce 2010 společnost s ručením omezeným s dalším společníkem. V roce 2018 nakoupil podíl od druhého společníka za pořizovací cenu ve výši 8 mil. Kč. V roce 2020 prodává 30% podíl na základním kapitálu za 10 mil. Kč. Tento příjem z prodeje podílu bude u pana Nováka část příjmu bude osvobozena, část bude zdaněna celý bude muset zdanit jako příjem v § 10 s možností uplatnění nabývací ceny podílu žádná odpověď není správná. celý od daně z příjmů osvobozen.
Společnost Alfa nakoupila podíl na společností Beta dne 25. února 2020. Okamžitě po nabytí podílu plánuje fúzi mateřské a dceřiné společnosti a to fúzi dcery do matky. obě společnosti používají kalendářní rok. Na základě speciálních ustanovení zákona o účetnictví se rozhodla zvolit rozhodný den 1. března 2020. Předpokládá, že fúze nabyde právník účinků do konce kalendářního roku 2020. Díky této volbě získá: povinnost sestavit účetní závěrku za dva měsíce, tedy za období přecházející rozhodnému dni fúze (1.1.2020 až 28.2.2020) právo nesestavit konečnou účetní závěrku ke dni předcházející rozhodnému dni fúze, ta bude nahrazena řádnou účetní závěrkou k 31.12.2019 žádná odpověď není správná. právo použít prodloužené účetní období předcházející rozhodnému dni fúze, tady připojení dvou měsíců roku 2020 ke kalendářnímu roku 2019.
Tři kamarádi společně podnikají od roku 2010 ve společnosti s ručením omezeným v Želené Rudě, kde provozují lyžařskou školu a penzion. V roce 2018 založili nadaci s názvem „Šumava pro běžkaře“, jejímž cílem je zvelebovat šumavské stezky. Aktivity nadace se jim rozběhly tak, že jsou překvapeni, dokonce i tím, kolik možností jim skýtají různé dotační programy. Napadlo je proto provést fúzi své společnosti s.r.o. s nadací, tak aby nástupnickou byla nadace. Poradíte jim: nadace může udělat převzetí jmění s.r.o. ze provést fúzi společnosti s ručením omezeným a nadace formou sloučení lze provést fúzi společnosti s ručením omezeným a nadace formou splynutí nelze provést fúzi společnosti s ručením omezeným a nadace.
Dvě akciové společnosti používají kalendářní rok a provedly fúzi sloučením. Tato fúze má rozhodný den 1. 9. 2020 a nabyla právních účinků ke dni 20. 12. 2020. Účetní období započaté rozhodným dnem bude u nástupnické společnosti v délce: 8 měsíců, od 1.1.2020 do 31.8.2020, 12 měsíců, od 1.9.2020 do 31.8.2021 4 měsíce, od 1.9.2020 do 31.12. 2020 16 měsíců, od 1.9.2020 do 31.12.2021.
Připravujeme přeshraniční fúzi české zanikající společnosti s ručením omezeným do slovenské nástupnické společnosti. Zanikající společnost má pouze movité věci, pohledávky a peníze. Plánem obou společností je ukončit všechny aktivity na území ČR. Po datu právních účinků již tedy nebude nástupnická společnost podnikat na území ČR. Rozhodný den fúze byl zvolen 1. 1. 2020 a právní účinky fúze v obou státech nastaly k datu 30. června 2020. Nástupnická společnost nemá registrovánu v ČR žádnou stálou provozovnu. Poslední daňové přiznání na daň z příjmů právnických osob bude zanikající českou společností podáno za období českou společností podáno za období za zanikající českou společnost bude podáno za období 1.7.2020 až 31.12.2020 za zanikající českou společnost bude podáno za období 1.1.2020 až 31.12.2020 za zanikající českou společnost bude podáno za období 1.1.2019 až 31.12.2019 za zanikající českou společnost bude podáno za období 1.1.2020 až 30.6.2020 .
Mezi dokumenty, které se vyhotovují a předkládají akcionářům pro schválení přeshraniční fúze nepatří zpráva o přeshraniční fúzi konečné účetní závěrky zúčastněných společností a zahajovací rozvaha nástupnické znalecká zpráva o přeshraniční fúzi potvrzení finančních úřadů o bezdlužnosti zúčastněných společností.
Nově vzniká nástupnická společnost v případě splynutí nebo rozštěpení otevírá účetní knihy k rozvahovému dni ke dni předcházející rozhodný den ke dni zápisu přeměny do obchodního rejstříku s účinky od rozhodného dne ke dni následujícím po rozhodném dnu .
Právní rámec pro úpravu přeshraničních fúzí v celé Evropské unii byl položen směrnicí Evropského parlamentu a rady EU 2005 o 2005/56/ES ze dne 26. října 2005 o přeshraničních fúzích kapitálových společností Nařízením Evropského parlamentu a Rady č. 1606/2002 ze dne 19. července 2002 o uplatňování mezinárodních účetních standardů směrnicí Rady 78/660/EHS zde dne 25. července 1978 o ročních účetních závěrkách některých forem společností směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/1132 ze dne 14. června 2017 o některých aspektech práva obchodních společností.
Společnost Alfa,a.s. zanikla fúzí sloučením do nástupnické společnosti Beta, a.s. Ve jmění Alfy jsou nakoupené zásoby vína za pořizovací cenu 20 mil Kč. Ocenění těchto zásob ve znaleckém posudku je na 15 mil. Kč a bylo provedeno individuální položkové přecenění všech aktiv. Nástupnická společnost Beta všechny zásoby vína okamžitě po právních účincích fúze prodala za cenu 17 mil. Kč. Z prodeje vykáže účetní zisk 2 mil. Kč, daňový základ pro DPPO daňovou ztrátu 3 mil. Kč. účetní zisk 2 mil Kč, daňový základ pro DPPO 2 mil. Kč účetní zisk 2, daňový základ pro DPPO nula jiné hodnoty.
Společnost Alfa,a.s. zanikla fúzí sloučením do nástupnické společnosti Beta, a.s. Ve jmění Alfy je podíl na dceřiné společnosti Delta, s.r.o, který byl pořízen za 40 mil Kč před třemi lety a ve znaleckém posudku je jeho ocenění 50 mil. Kč (bylo provedeno individuální položkové přecenění). Nástupnická společnost Beta tento podíl na Deltě okamžitě po právních účincích fúze prodala za cenu 52 mil. Kč. Z prodeje vykáže účetní zisk 2, daňový základ pro DPPO nula účetní zisk 2 mil. Kč, daňový základ pro DPPO 2 mil. Kč účetní zisk 2 mil Kč, daňový základ pro DPPO 12 mil. Kč jiné hodnoty.
Report abuse Consent Terms of use