Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONBiologie 1LF-2

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Biologie 1LF-2

Description:
modelovky

Author:
AVATAR

Creation Date:
28/03/2024

Category:
Others

Number of questions: 22
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
U dědičnosti, kdy je gen vázán na X chromosom, jsou jedinci s chromosomy XY: žádná z uvedených alternit není správná dominantní homozygoti heterozygoti recesivní homozygoti .
Mitóza se sestává z těchto fází: S fáze, G0, G1 a M fáze profáze, metafáze, anafáze a telofáze anafáze I, telofáze I, interkinesis diplotene, pachytene, zygotene, leptotene.
Centromera na má za úkol: udržet integritu jednotlivých chromosomů umožnit připojení chromosomů na dělící vřeténko v metafázi určit místo, které odděluje polovinu jeho genetické informace zabránit mitóze.
Pod pojem chromatin jsou zahrnuty: jaderné obaly nukleové kyseliny a proteiny DNA, RNA a komplex chromosomů proteiny obalující RNA chromosomů .
Profáze meiózy I sestává z těchto stádií: profáze I, metafáze I, anafáze I, telofáze I leptotene, zygotene, pachytene, diplotene, diakineze profáze I, metafáze I, anafáze I (telofáze I je identická s profází II) leptotene, zygotene, kiatene, duotene.
Centriol je: mikrotubulární struktura část chromosomu důležitá při buněčném dělení žádná z uvedených alternit není správná.
Pro mitózu platí: dělící vřeténko se začíná formovat v anafázi jadérko mizí v profázi interfáze nastává po skončení telofáze a končí se začátkem profáze jadern membrána mizí v době telofáze.
Dlouhá ramena chromosomů označujeme písmenem: d q p l.
Downův syndrom: nemocní s tímto syndromem mají obvykle 47 chromosomů pravděpodobnost postižení se zvyšuje s věkem matky je způsobem trisomií chromosomu 21 vzniká s četností 1:10 živě narozených dětí.
Který/é kolektiv/y výzkumných pracovníků podal/y průkaz DNA jako nositele genetické informace: Griffith a spolupracovníci Avery a spolupracovníci Watson a Crick Hershey a Chase.
Genetická informace: je zapsána v kolekulách nukleových kyselin je zapsána v molekulách bílkovin umožňuje buňce realizaci určitého znaku je zapsána podle biologicky téměř univerzálního klíče - genetického klíče.
Specifická primární struktura molekul DNA: zůstává nezměněna po celý život buňky je v dceřiných buňkách totožná s buňkou mateřskou se v průběhu buněčného cyklu zdvojuje - replikuje určuje, jaké budou morfologické a funkční znaky celého mnohobuněčného organismu.
Dceřinné tělové buňky organismu obsahují: ve srovnání s mateřskou buňkou haploidní sadou všech genů polovinu všech genů rodičovských gamet zdvojenou - replikovanou genetickou informaci buňky mateřské nezměněné genetické informace buňky mateřské.
DNA: je typickým biopolymerem je téměř univerzálně látkovým nosičem genetických informací není signálem genetické informace RNA-virů je dobře rozpustná ve vodě.
Které z následujících tvrzení je správné pro eukaryotickou DNA: veškerá DNA kóduje proteiny různé oblasti DNA jsou transkribovány v různých buněčných typech množství DNA je proporcionelní k vývojovému stupni organismu žádná z uvedených alternit není správná.
Které tvrzení platí pro dvouřetězcovou DNA: oba řetězce jsou spolu spojeny fosfodiesterickými vazbami vodíkové můstky spojují purin-purin, pyrimidin-pyrimidin vždy obsahuje stejné množství adeninových a guaninových bazí replikuje se semikonzervativním způsobem.
DNA obsahuje: dvouřetězce nukleotidů párované kovalentními vazbami dusíkaté baze párovanévodíkovými můstky paralelní řetězce bílkovin nesoucí shodnou genetickou informaci nukleotidy adenin, cytosin, guanin a uracil.
V nukleových kyselinách jsou běžné následující komplementární dvojice bází: A-T T-U G-C A-C.
Thymin se v DNA páruje: s adeninem s cytosinem s guaninem s uracilem.
K replikaci DNA v živočišné buňce dochází: v jádře a mitochondriích v jádře a chloroplastech v cytoplasmě v lysozomech.
Při replikaci DNA: se uplatňuje enzym DNA-polymeráza se uplatňuje komplementarita bází Dochází ke zdvojení molekuly DNA se páruje adenin s guaninem.
Replikace DNA zajišťuje: identitu přenosu informace pomocí pořadí nukleotidů zdvojování molekuly DNA vznik gamet identitu genetické informace v dceřinných buňkách.
Report abuse Consent Terms of use