Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONB 700-750

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
B 700-750

Description:
700-750

Author:
notme
(Other tests from this author)

Creation Date:
21/04/2021

Category:
Others

Number of questions: 50
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
701. Číry moč majú: vtáky plazy ryby obojživelníky hady korytnačky žaby mloky.
702. Forma signálu, na ktorú je receptor najcitlivejší sa nazýva: primeraný podnet adekvátny podnet energetický podnet popud reflex útlm maximálny podnet optimálny podnet.
703. Aký typ súmernosti má telo ostnatokožcov v dospelosti: dvojstranne súmerné nesúmerné lúčovito súmerné predozadne súmerné priečne súmerné dvojstranne nesúmerné guľovito súmerné oválne súmerné.
704. Z anorganických látok sa močom vylučujú najmä: zlúčeniny dusíka draslík chloridy kyseliny zlúčeniny uhlíka močovina kyselina močová zlúčeniny kyslíka.
705. Od čoho závisí aktivita ektotermných živočíchov: od novoročného obdobia od tepla prijatého z vonkajšieho prostredia od hrúbky slizového púzdra od premeny živín v organizme od tepla odobratého vonkajším prostredím od nedostatku vody od bazálneho metabolizmu od hustoty ochlpenia.
706. Malpighiho telieska: tvoria aj glomeruly tvoria aj Bowmanove vačky tvoria aj Henleho kľučky tvoria aj zberné kanáliky sa nachádzajú v pečeni sa nachádzajú v obličkách sú miestom vzniku protilátok sú miestom vzniku moču.
707. Z funkčného hľadiska rozoznávame v obehovej sústave systém: distribučný difúzny zberný vylučovací hydrodynamický prúdnicový objemový informačný.
708. Výmena plynov difúziou celým povrchom tela, ako hlavný proces dýchania sa uskutočňuje u: jednoduchých bezstavovcov prvokov morských hubiek najjednoduchšieho drobného hmyzu lariev vyspelejšieho hmyzu dospelého vyspelejšieho hmyzu cicavcov vyšších stavovcov.
709. Aké druhy telových tekutín majú stavovce: krv miazgu tkanivový mok hemolymfu lymfu hydrolymfu krvomiazgu heterolymfu.
710. Spálením živín pri použití 1 lit. kyslíka sa uvoľní energia: 10,9 J 121 KJ 20,1 KJ 2,1 KJ 0,109 KJ 12100 J 20100 J 2010 J.
711. Podstatou zrážania krvi je: premena fibrinogénu na vláknitý fibrín premena fibrínu na fibrinogén premena rozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom trombínu na nerozpustný vláknitý fibrín premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom trombínu na nerozpustný vláknitý fibrín premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (hemoglobínu) účinkom trombínu na rozpustný vláknitý fibrín premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (hemoglobínu) účinkom trombínu na nerozpustný vláknitý fibrín premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (hemoglobínu) účinkom pepsínu na nerozpustný vláknitý fibrín premena rozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom protrombínu na nerozpustný vláknitý hemoglobín.
712. Najmä aké svaly sa nachádzajú v stenách vnútorných orgánov: priečne pruhované hladké priečne pruhované aj hladké svaly riadené autonómnym nervstvom svaly priečne pruhované, riadené motorickým nervstvom hladké svaly, riadené motorickým nervstvom hladké svaly, ktoré nie sú ovládané vôľou hladké svaly, ktoré sú ovládané vôľou.
713. Ktorá sústava zanikla u pásomníc: tráviaca nervová vylučovacia cievna dýchacia obehová svalová zmyslová.
714. U ktorých živočíchov prebieha biologické trávenie v hrubom čreve: u neprežúvavých bylinožravcov u medveďa u koňa u človeka u nosorožcov u tapírov u nepárnokopytníkov u prežúvavých párnokopytníkov.
715. Spongín je: základná hmota kostí hubovitá kosť peptidoglykán bunkovej steny baktérií ústrojná hmota kostry hubiek neústrojná hmota kostry hubiek výplnkové spojivo plodový obal húb spojivové tkanivo cicavcov.
716. U ktorých živočíchov sa v slinných žľazách tvoria enzýmy: u všežravcov u prežúvavcov u mäsožravcov u vtákov u levov u psov u jeleňov u holubov.
717. Sú vitamíny zdrojom energie: nie sú zdrojom energie len pri hladovaní organizmu áno sú zdrojom energie závisí to od kvality výživy v tukoch rozpustené sú zdrojom energie vo vode rozpustené sú zdrojom energie v tukoch rozpustené nie sú zdrojom energie vo vode rozpustené nie sú zdrojom energie.
718. Vylučovacími ústrojmi niektorých článkonožcov sú: Malpighiho rúrky ústiace do čreva nefrídie tykadlové žľazy protonefrídie obličky Malpighiho rúrky ústiace na povrch tela Golgiho rúrky ústiace do čreva obličkové telieska.
719. Telová tekutina u väčšiny bezstavovcov: sa nazýva hemolymfa sa nazýva hydrolymfa sa nazýva krvomiazga sa nazýva tkanivový mok sa voľne rozlieva v telovej dutine sa pohybuje v uzavretom cievnom riečišti obsahuje málo bielkovín a krvné bunky obsahuje pomerne veľa bielkovín a krvné bunky.
720. Na sliznici tenkého čreva človeka vidno: riasy klky riasy aj klky bičíky undulujúce membrány jemné výbežky svalové bunky žliazky produkujúce HCl a pepsinogén.
721. Ktoré živočíchy majú vyvinutú mozgovú kôru: primáti slon delfín kôň kôrovce Crustacea cicavce Mammalia.
722. Medzi ektoparazity patrí: bičovka rybia meňavka dyzenterická voš šatová svalovec špirálovitý blcha vírus osa včela.
723. Aká je činnosť vlásočníc: prebieha v nich výmena živín vyrovnávajú krvný tlak v organizme prebieha tu prechod rozpustených živín z krvi do medzibunkových priestorov prebieha tu výmena dýchacích plynov prebieha v nich výmena O2 a CO2 zachytávajú sa tu prachové čiastočky prebieha tu tvorba červených krviniek prebieha tu tvorba plazmatických bielkovín.
724. Ako je riadený metabolizmus: len pomocou hormónov hormonálne len nervovým riadením vnútorným prostredím nervami látkovou výmenou hormónmi a nervovo vonkajšou teplotou.
725. Komorové oči majú: hlavonožce článkonožce stavovce ploché červy obrúčkavce ostnatokožce obojživelníky plazy.
726. Zo zvierat majú výborne vyvinutý čuch: pes kôň ošípaná mačka veľryby všetky majú rovnaký čuch fakus dráč obyčajný.
727. Srdcový sval je: riadený z vlastných ústredí a pracuje ako celok tvorený hladkou svalovinou to zvláštny priečne pruhovaný sval to sval podobný svalom steny ciev ovládaný autonómnym nervstvom ovládaný vegetatívnym nervstvom štruktúrou podobný hladkému a funkciou kostrovému svalu štruktúrou podobný kostrovému a funkciou hladkému svalu.
728. Akými nervovými vláknami sa prenáša vzruch z kožného receptora do mozgu: dostredivými odstredivými dostredivými a odstredivými vláknami, ktoré sú privádzané zadnými koreňmi miechy vláknami, ktoré vstupujú prednými koreňmi miechy mykorízovými odstredivými vláknami, ktoré sú privádzané zadnými koreňmi miechy dostredivými, ktoré vstupujú prednými koreňmi miechy.
729. Vzruch na synapsii sa prenáša prostredníctvom: glukagónu acetylcholínu noradrenalínu progesterónu inzulínu adrenalínu mediátorov glukagónu.
730. Resorpčná plocha sliznice tenkého čreva je zväčšená: veľkou dĺžkou orgánu klkmi výrastkami mikroklkmi mikroorganizmami prenikaním telových tekutín sekrečnými bunkami baktériami.
731. Kto objavil neurón: I.Mečnikov T.Schwann J.E.Purkyně I.P.Pavlov A.Vesalius Ľ.Štúr A.I.Oparin L.Pasteur.
732. Najdôležitejším orgánom metabolizmu je: pečeň dvanástnik slezina oblička podžalúdková žľaza duodenum slinivka brušná hrubé črevo.
733. Aký typ súmernosti má telo ostnatokožcov v larválnom štádiu: nesúmerné lúčovito súmerné asymetricky súmerné dvojstranne súmerné radiálne súmerné dvojstranne nesúmerné guľovito súmerné oválne súmerné.
734. K základným charakteristikám kmeňa chordát patrí: chrbtová struna nervová trubica žiabrové štrbiny alebo pľúca srdce a zatvorená cievna sústava dvojstranná súmernosť tela zatvorená cievna sústava obojpohlavnosť jednostranná súmernosť.
735. Kde sa nachádzajú tyčinky a čapíky: na vnútornej membráne rohovky v sklovci v sietnici v mozgovej časti na prednej ploche očnej gule na zadnej ploche očnej gule v prednej očnej komore na rohovke očnej gule.
736. Uveďte, ktorý vzorec respiračného kvocientu je správny: objem prijatého O2/ objem vydaného CO2 objem vydaného CO2/ objem prijatého O2 objem prijatého CO2/ objem vydaného O2 objem vydaného O2/ objem vydaného CO2 objem vydaného CO2/ objem vydaného NH3 objem prijatého O2/ objem vydaného NH3 objem vydaného CO2/ objem prijatého NH3 objem prijatého O2/ objem vydaného O2.
737. Podmienený reflex vzniká: pôsobením dvoch podnetov, z ktorých jeden je pre organizmus biologicky významný pôsobením dvoch indiferentných podnetov pôsobením jediného biologicky významného podnetu pôsobením dvoch biologicky významných podnetov dvoch neadekvátnych podnetov, z ktorých ani jeden nie je pre organizmus biologicky významný ako dočasné spojenie medzi oblasťami, ktoré sa pôsobením obidvoch podnetov aktivujú až počas života jedinca - po narodení už počas fertilizácie.
738. Čím sa prichytávajú motolice o telo hostiteľa: protoplazmatickým výbežkom prísavkami háčikmi ústami bičíkom riasinkami črevom slizom.
739. Aké je článkovanie tela u obrúčkavcov: homonómne heteronómne autonómne binómne úplné všetky články tela sú v podstate rovnocenné niektoré články tela sú v podstate rovnocenné niektoré články tela sú neúplné.
740. Hormón: vylučuje sa zo žľazy žľazovým vývodom uskutočňuje látkové riadenie rôznych funkcií tvorí sa v špeciálnych tkanivách pôsobí na bunky v cieľových tkanivách, kam sa spravidla dostane krvným prúdom je aj zdrojom energie má len regulačné (riadiace) účinky pôsobí len na bunky svojich cieľových orgánov a tkanív pôsobí na všetky bunky organizmu.
741. K zárodočným vrstvám obrúčkavcov patrí: endoderma mezoderma ektoderma coelom mezoglea mezenchým parenchým kambrium.
742. Ktorý hlístovec parazituje vo svaloch: Hlística svalová Háďatko svalové Motolica ovčia Svalovec špirálovitý Pásomnica svalová Svalovčík špirálovitý Motolica svalová Svalovec hlístovitý.
743. Nestrávené zvyšky potravy sa vylučujú z tela pri: prvokoch endocytózov prežúvavcov ústnym otvorom vtákoch kloakou prvokoch exocytózou cicavcoch análnym otvorom prhlivcoch otvorom, ktorý je zároveň otvorom prijímajúcim potravu vtákoch análnym otvorom ploskavcoch nefridiami.
744. U ktorých živočíchov sa amoniak vylučuje z tela priamo: u vtákov u vodných živočíchov u plazov u kaprov u hydiny u rýb u hadov u človeka.
745. Trávenina z tenkého do hrubého čreva sa dostáva: peristaltickými pohybmi sťahmi svaloviny kmitaním riasiniek pomocou gravitácie činnosťou baktérií vlastnou hmotnosťou hltaním pozitívnym geotropizmom .
746. Kvalitatívne správne zložená potrava obsahuje: bielkoviny tuky nestráviteľné látky, ako napr. celulózu vodu nepostrádateľné aminokyseliny nenasýtené mastné kyseliny minerálne látky vitamíny.
747. Vylučovanie parathormónu je ovplyvňované: spätným vstrebávaním vápnika v obličkách hladinou vápnika v mimobunkovej tekutine hladinou vápnika v krvi riadenou činnosťou hypofýzy hladinou vápnika v krvnej plazme aktivitou štítnej žľazy aktivitou prištítnych teliesok aktivitou podžalúdkovej žľazy.
748. Ktorá z uvedených žliaz nie je pravou žľazou s vnútornou sekréciou: neurohypofýza prištítne telieska adenohypofýza štítna žľaza zadný lalok hypofýzy predný lalok hypofýzy stredný lalok hypofýzy kôra nadobličiek.
749. Z akých vajíčok sa u včiel liahne potomstvo: všetci z oplodnených a špeciálne pestovaných vajíčok samice z oplodnených vajíčok samce výlučne z neoplodnených vajíčok samice partenogeneticky samice z neoplodnených vajíčok samce výlučne z oplodnených vajíčok samce partenogeneticky z oplodnených aj neoplodnených vajíčok.
750. Aké je srdce Skokana zeleného: má jednu dutinu má jednu predsieň a dve komory dvojdielne má jednu predsieň a jednu komoru trojdielne má dve predsiene a jednu komoru štvordielne má dve predsiene a dve komory.
Report abuse Consent Terms of use