Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONBIOLOGIE - Fyziologie - Krevní oběh

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
BIOLOGIE - Fyziologie - Krevní oběh

Description:
modelovky 1LF

Author:
AVATAR

Creation Date:
24/02/2021

Category:
Others

Number of questions: 60
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
1063. V období diastoly komor: jsou uzavřené cípaté chlopně žádná z uvedených alternativ není správná se komory plní krví jsou otevřené poloměsíčité chlopně.
1064. Pupečník obsahuje: dvě tepny a jednu žílu, tepny vedou krev chudou na kyslík, žíla vede krev na kyslík bohatou dvě tepny a jednu žílu, tepny vedou krev bohatou na kyslík, žíla vede krev na kyslík chudou jednu tepnu a dvě žíly, tepna vede krev bohatou na kyslík, žíly vedou krev na kyslík chudou jednu tepnu a dvě žíly, tepna vede krev chudou na kyslík, žily vedou krev na kyslík bohatou.
1065. Skrze bránici prochází: aorta, jícen, v. portae (vrátnicová žíla) horní dutá žíla, aorta, jícen dolní dutá žíla a aorta bloudivý nerv (n. vagus) spolu s jícnem.
1066. O cévním systému člověka platí, že: z pravé srdeční komory vytéká krev plicnicí (truncus pulmonalis) do plic z levé srdeční komory vytéká krev plicnicí (truncus pulmonalis) do plic do levé srdeční síně přitéká krev dutými žilami z tělního oběhu do levé srdeční síně přitéká krev plicními žílami z plic.
1067. Na začátku stahu komor jsou chlopně: cípaté otevřeny poloměsíčité otevřeny cípaté i poloměsíčité uzavřeny poloměsíčité zavřeny.
1068. První ozva srdeční je nejlépe slyšitelná na: hrotu srdečním průměru srdeční osy hrdelní jamce pravé straně u hrudní kosti.
1069. V období systoly komor: se uzavírají poloměsíčité chlopně komory se plní krví otevírají se cípaté chlopně je krev vypuzována do velkých tepen.
1070. Krev je do srdečnice vypuzena, když je tlak krve v srdečnici nižší než tlak krve v: levé síni pravé komoře pravé síni levé komoře.
1071. Krev je do plicnice vypuzena, když je tlak krve v plicnici nižší než tlak krve v: levé síni pravé komoře pravé síni levé komoře.
1072. Okysličená krev z plic přitéká do: levé síně pravé síně levé komory pravé komory.
1073. Poloměsíčité chlopně jsou v srdci: mezi síněmi a komorami v místě odstupu velkých tepen v ústí velkých žil mezi pravým a levým srdcem.
1074. U obratlovců je krev v tepnách poháněna: jen stahy srdce stahy srdce a aktivní pulzací velkých tepen stahy srdce a aktivní pulzací všech tepen stahy srdce a aorty.
1075. Do plic přitéká u člověka krev z: levé komory pravé síně pravé komory levé síně.
1076. Plicní tepna vede krev: z plic do srdce z pravé srdeční komory do plic chudou na kyslík bohatou na kyslík.
1077. Za minutu proteče plicním oběhem v porovnání s velkým oběhem: stejné množství krve menší množství krve větší množství krve různé množství krve, v závislosti na zatížení.
1078. V klidu u dospělého člověka přečerpá srdce do plicního oběhu za minutu asi: 1,5 litru krve 0,5 litru krve žádná z uvedených alternativ není správná 5 litrů krve.
1079. Podněty pro srdeční stahy vznikají: v míše ve specializované části srdeční svaloviny žádná z uvedených alternativ není správná v gangliích útrobního nervstva.
1080. Srdeční chlopně: zabraňují míšení okysličené a odkysličené krve podílejí se na vypuzení krve ze srdce žádná z uvedených alternativ není správná zabraňují zpětnému toku krve.
1081. Absolutně nejnižší hodnoty tlaku dosahuje krev: v pravé síni ve vlásečnicích v žilách dolních končetin v dutých žilách.
1082. Srdeční cyklus je: celý proces od naplnění síní a komor krví (diastola) až po vypuzení krve z komor do oběhu (systola) proces postupného šíření podnětů vodivou tkání srdeční během diastoly je počet stahů srdce za jednu minutu je celkové množství krve, které srdce přečerpá za jednu minutu.
1083. Elektrokardiogram je záznam: mechanické činnosti srdce činnosti kosterního svalu bioelektrické aktivity srdce bioelektrické činnosti mozku.
1084. Cípaté chlopně jsou: mezi velkými žilami a síněmi při ústí velkých tepen při ústí plicních žil mezi síněmi a komorami.
1085. Věnčité tepny zásobují: mozek ledviny játra srdeční sval.
1086. Věnčité (koronární) tepny: zásobují krví kosterní svalovinu zásobují krví svalovinu srdce (myokard) jsou 3 jsou 2.
1087. Z uvedených oblastí může krevní tlak u stojícího člověka dosáhnout nejnižší hodnoty: v pravé síni ve vlásečnicích kosterních svalů v žilách dolních končetin v dutých žilách.
1088. V období diastoly komor: žádná z uvedených alternativ není správná je vypuzována krev do plicnice uzavírají se cípaté chlopně otevírají se poloměsíčité chlopně.
1089. V období systoly komor: žádná z uvedených alternativ není správná je vypuzována krev do aorty je vypuzována krev do plicnice jsou otevřené poloměsíčité chlopně.
1090. V klidu u dospělého člověka přečerpá srdce do plicního oběhu za minutu asi: žádná z uvedených alternativ není správná 5 litrů krve 15 litrů krve stejné množství krve jako do velkého oběhu.
1091. Podněty pro jednotlivé srdeční stahy vznikají: žádná z uvedených alternativ není správná v míše v mozkovém kmeni v gangliích útrobního nervstva.
1092. Chlopně usměrňují tok krve v: srdci žilách cévicích tepnách komor srdečních.
1093. Při diastole srdce je uzavřená chlopeň: dvojcípá trojcípá poloměsíčitá čtyřcípá.
1094. Převodní systém srdeční začíná: uzlíkem síňovým uzlíkem sinusovým uzlíkem komorovým Purkyňovými vlákny.
1095. K vzniku aterosklerosy přispívá: obesita dědičná dispozice nadměrný pohyb konsumace i malých dávek alkoholu.
1096. V mízních uzlinách: se zachycují mikroorganismy se odbourávají erytrocyty se tvoří T lymfocyty se tvoří míza.
1097. Do pravé srdeční síně přitéká krev: mající více oxidu uhličitého než je v krvi v levé síni mající méně kyslíku než je v krvi v levé síni mající více kyslíku než je v krvi v levé síni mající méně oxidu uhličitého než je v krvi v levé síni.
1098. Poloměsíčitá chlopeň brání zpětnému toku krve: do pravé síně do pravé horní duté žíly z aorty do levé komory z plicnice do pravé komory.
1099. Trojcípá chlopeň je mezi: levou síní a levou komorou pravou síní a pravou komorou pravou komorou a plicnicí levou komorou a aortou.
1100. Dvojcípá chlopeň je mezi: levou síní a levou komorou pravou síní a pravou komorou levou komorou a aortou pravou komorou a plicnicí.
1101. Součástí převodního systému srdce je (jsou): sinoatriální uzel atrioventrikulární uzel síňokomorový svazek (Hisův) Purkyňova vlákna.
1102. Činnost převodního systému lze charakterizovat: tvorbou vzruchů převodem vzruchů vyšším stupněm kontrakce než ostatní buňky srdce převodem vzruchů z motorického nervového systému.
1103. Srdeční revoluce je: systola levé a pravé síně systola pravé síně a pravé komory diastola levé síně a levé komory cyklus systoly a diastoly síní a komor.
1104. Tepový objem u dospělého člověka v klidu je: 60-80 ml 5 l 500 ml 40 l.
1105. Na systolické ozvě se podílí: uzávěr poloměsíčitých chlopní otevření cípatých chlopní uzavření cípatých chlopní uzavření chlopní mezi pravou síní a horní dutou žilou.
1106. Na diastolické ozvě se podílí: uzavření poloměsíčitých chlopní uzavření cípatých chlopní otevření cípatých chlopní uzavření chlopní mezi pravou síní a horní dutou žilou.
1107. Kolaterální oběh dostatečně zásobí krví: mozkovou tkáň srdeční sval kosterní svaly oční sítnici.
1108. U člověka je nejvyšší tlak krve v: pravé síni kapilárách dolní duté žíle aortě.
1109. Na návratu krve z dolních končetin do srdce se podílí: činnost srdce záporný nitrohrudní tlak kontrakce kosterního svalstva přítomnost žilních chlopní.
1110. Snadnost přestupu látek přes kapilární stěnu je dána hlavně: vysokým tlakem krve rychlým proudem krve velkým průsvitem kapilár stavbou stěny kapilár.
1111. V srdci jsou poloměsíčité chlopně: v místě odstupu srdečnice (aorty) a plicního kmene mezi síněmi a komorami v ústí horní a dolní duté žíly v ústí plicních žil.
1112. Okysličená krev přitéká z plic do: levé síně levé komory pravé komory pravé síně.
1113. V srdci jsou cípaté chlopně: v komorové přepážce mezi síněmi a komorami v místě odstupu věnčitých tepen v ústí dolní duté žíly.
1114. Srdeční chlopně: zabraňují zpětnému toku krve přivádějí elektrické vzruchy do svaloviny komor zabraňují zpětnému toku pouze odkysličené krve zabraňují zpětnému toku pouze okysličené krve.
1115. Věnčité (koronární) tepny jsou větvemi: plicního kmene aorty hrudní aorty společné krkavice.
1116. Vrátnice (v. portae) sbírá krev: z párových i nepárových orgánů dutiny břišní z nepárových orgánů dutiny břišní z párových orgánů dutiny břišní a z jater žádná z uvedených alternativ není správná.
1117. Plicní žíly: vedou krev ze srdce do plic vedou krev z plic do levé předsíně jsou zpravidla 4 vedou krev z plic do levé komory.
1118. Krev z nepárových břišních orgánů odvádí: horní dutá žíla dolní dutá žíla vrátnicová žíla bederní žíla.
1119. Srdečnice (aorta) je céva začínající v: levé síni pravé komoře levé komoře pravé síni.
1120. Aorta vede: okysličenou krev z pravé komory neokysličenou krev z pravé komory okysličenou krev z levé komory neokysličenou krev z levé komory.
1121. Během fetálního vývoje jsou v krevním oběhu tyto zkraty: ductus venosus (spojka mezi pupečníkovou žilou a dolní dutou žilou) ductus arteriosus (spojka mezi plicnicí a aortou) foramen ovale, kterým proudí krev z levé do pravé síně foramen ovale, kterým proudí krev z pravé do levé síně.
1122. Vrátnicová žíla je: céva vyživující část tlustého střeva céva odvádějící krev do jater výhradně ze střeva jaterní žíla drénující břišní úsek trávicí trubice součást vrátníku.
Report abuse Consent Terms of use