Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONOftalmologie pro speciální pedagogy: část II - VÝVOJ OKA

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Oftalmologie pro speciální pedagogy: část II - VÝVOJ OKA

Description:
Další testík, tentokrát k procvičení vývoje a vývojových vad :)

Author:
michalka.sediva@seznam.cz
(Other tests from this author)

Creation Date:
27/01/2021

Category:
Others

Number of questions: 20
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Oční váček můžeme u embrya pozorovat ve třetím měsíci ve čtvrtém týdnu ve druhém týdnu v 37. dnu.
6. týden embryonálního období můžeme charakterizovat diferenciací vrstev sítnice, tvorbou pouzdra čočky, vývojem okohybných svalů a epitelu a endotelu rohovky, vývoj cévnatky a skléry vývoj neurální ploténky a tvorba neurální rýhy dokončení vývoje makuly dokončení tvorby očního váčku, diferenciace sítnice, vývoj neurální ploténky, zárodek okohybných svalů.
Tyčinky a čípky jsou u embrya patrné V 1. měsíci Ve 4. měsíci Těsně před narozením V 7. týdnu.
Vývoj makuly je zahájen Již v embryonálním období Těsně před narozením Na začátku fetálního období V postnatálním období.
Víčka se plodu otevírají Během porodu Asi v 8. měsíci těhotenství Asi v 5. měsíci těhotenství Spolu s prvními porodními kontrakcemu.
K dokončení duhovko-rohovkového úhlu, pigmentaci duhovky, dokončení ciliárního svalu a zprůchodnění slzných cest dochází v těsně prenatálním období v embryonálním období ve čtyřech až šesti měcícíh věku dítěte během třetího roku věku dítěte.
Růst oka je definitivně ukončen Asi v deseti letech V období ženského přechodu Asi v pětadvaceti letech Růst oka není definitivně ukončen nikdy, roste po celý život.
Co je to vrozená katarakta? Vrozený zelený zákal Vrozené odchlípení sítnice Vrozený šedý zákal Vrozený hnědý zákal.
Co je to perzistující hylaoidní arterie? Nezaniknutí tepny vyživující čočku Vznik patologické tkáně v oku před narozením Ucpání tepny vyživující oko Přetrvávající zavření víček i po porodu, nutný chirurgický zákrok.
Nevyvinutí očních struktur nazýváme Cryptophtalmus Microphtalmus Megalophtalmus Anophtalmus.
Mezi VNĚJŠÍ faktory, které mohou ovlivnit rozvoj vrozené vývojové vady oka, neřadíme věk a obecně chování matky působení radiace přítomnost infekčních patogenů genetické mutace.
Předčasně narozeným dětem... ...nehrozí vzhledem k vývoji zrakových funkcí žádné nebezpečí. ...je nutné dopřát temné prostředí bez zrakových stumulů, aby se oko mohlo dovyvinout. ...hrozí vzhledem k vývoji zrakových funkcí nebezpečí v podobě retinopatie nedonošených, vrozené katarakty a dalších komplikací. ...hrozí vzhledem k vývoji zrakových funkcí nebezpečí pouze v rozvojových zemích.
Které z následujících tvrzení není pravdivé? Těsně po narození dokáže dítě rozeznat již všechny barvy Těsně po narození dítě není schopno fixace Těsně po narození dokáže dítě rozeznat pouze světlo a tmu Těsně po narození se objevuje tzv. nystagmus.
Co je to nystagmus? Fyziologické šilhání Apatie vůči vizuálním podnětům Jiný název pro retinopatii nedonošených Rychlé oční pohyby těsně po narození.
Šilhání (strabismus) u novorozenců... ...se musí okamžitě začít napravovat ...značí poměrně vážné problémy s vývojem okohybných svalů ...je naprosto přirozené do dvou měsíců věku ...je naprosto přirození do pěti měsíců věku.
Jaké je správné pořadí vývoje zrakových funkcí? monokulární fixace => binokulární fixace => akomodace => konvergence/divergence akomodace => monokulární fixace => binokulární fixace => konvergence/divergence monokulární fixace => binokulární fixace => konvergence/divergence => akomodace akomodace => monokulární fixace => binokulární fixace => konvergence/divergence.
Označte nepravdivé tvrzení o pojmu VIZUS Vizus = zraková ostrost Vizus se vyvíjí až do deseti let Vizus se vyjadřuje zlomkem, kde čitatel odpovídá vzdálenosti pozorovaného v metrech a jmenovatel vyjadřuje vzdálenost (v metrech), na kterou pozorované vidí osoba s ideálním zrakem Vizus 6/60 je výrazně lepší než norma.
Které z následujících tvrzení není pravdivé? Vizus 6/6 odpovídá přibližně šestiletému dítěti Vizus 6/9 odpovídá příbližně tříletému dítěti Vizus 6/100 odpovídá přibližně tříměsíčnímu dítěti Vizus 6/60 odpovídá přibližně ročnímu dítěti.
Ve dvou měsících začíná binokulární fixace a... ...zároveň se rozvíjí akomodace ...ustupuje nystagmus ...ustupuje strabismus ...zároveň se rozvíjí divergence.
Centrální vidění (v závislosti na vývoji žluté skvrny) můžeme pozorovat... ...od narození ...od druhého týdne po narození ...od tří měsíců po narození ...těsně před narozením.
Report abuse Consent Terms of use