Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONPrávo - 2. právní skutečnosti

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Právo - 2. právní skutečnosti

Description:
Právo 2

Author:

(Other tests from this author)

Creation Date:
09/01/2021

Category:
Others

Number of questions: 12
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Jak rozdělujeme právní skutečnosti? Subjektivní Objektivní Kulturní Všeobecné Retrospektivní .
Spoj co k sobě patří Subjektivní právní skutečnost Objektivní právní skutečnosti.
Náležitosti, které určuje OZ pro vznik a platnost právních jednání jsou výslovné tacitní konkludentní korespondenční .
Právní jednání je projev vůle směřující k vyjádření následků je zdánlivé, pokud nebyla projevena vážná vůle nebo nelze zjistit obsah jednání je převoditelné a může být předmětem dědění jednání, které je podle zákona způsobilé vyvolat právní následky .
Náležitosti pro VZNIK právního jednání Vůle jednající osoby Vůli vážnou Vůli dostatečně srozumitelnou Vůli určitou.
Náležitosti pro PLATNOST právního jednání Svéprávnost subjektu Forma projevu absence omylu a svobodná vůle dovolenost, možnost předmětu právního jednání plná vůle prokura .
Právně lze jednat Konáním či opomenutím Výslovně nebo jiným způsobem nevzbuzujícím pochybnost o tom, co jednající osoba chtěla projevit Pouze první kalendářní den v měsíci Za předpokladu dovršení věku 20 let .
Hlavní důvody neplatnosti právního jednání Rozpor s dobrými mravy Rozpor se zákonem Počáteční nemožnost plnění Nedostatek formy Jednání v omylu Počáteční podmínka stanovuje, jaké hodnoty musí mít neznámá funkce.
Doba je je časový úsek, jehož uplynutím dochází k zániku práva či povinnosti bez dalšího. je časové období, v rámci něhož je možné uplatnit nějaké právo.
Lhůta je časové období, v rámci něhož je možné uplatnit nějaké právo. je časový úsek, jehož uplynutím dochází k zániku práva či povinnosti bez dalšího. lze rozdělit na lhůtu procesně právní a pořádkovou lze rozdělit na hmotněprávní lhůtu V případě, že poslední den lhůty připadne na sobotu, neděli nebo svátek, končí lhůta následujícím pracovním dnem.
Co je právní událost? Práva a povinnosti, která vznikají, mění se nebo zanikají z právních skutečností, nezávislých na vůli osoby Okolnosti, které člověk svým jednáním nemůže ovlivnit, ale které mají vliv na právní vztahy Je důležité pojetí času Jsou události, které vznikají, mění se nebo zanikají z právních skutečností nezávislých na vůli osoby Jsou vztahy mezi účastníky pracovního procesu vzniklé při výkonu závislé oráce mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.
Spoj Promlčení Prekluze Subjektivní lhůta Objektivní lhůta Minimální promlčecí lhůta je Maximální promlčecí lhůta je .
Report abuse Consent Terms of use