Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONPublicistika 2022

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Publicistika 2022

Description:
prezentace 4

Author:
Mina
(Other tests from this author)

Creation Date:
25/05/2022

Category:
Others

Number of questions: 48
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Vyber fejetonistické žánry Fejeton Sloupek Enterfillet Causarie Rozhlásek Zpráva Feature Úvodník Editorial Soudnička.
Priraď Fejeton Sloupek Enterfillet Causarie Rozhlásek.
Priraď Fejeton Sloupek Enterfillet Causarie Rozhlásek.
Priraď Fejeton Sloupek Enterfillet Causarie Rozhlásek.
Priraď Fejeton Sloupek.
Vyber pravdivé tvrdenia o fejetonu autor se na čtenáře přímo obrací, oslovuje ho autor se na čtenáře přímo neobrací, neoslovuje ho Autor se většinou soustředí na jeden fakt Autor se většinou soustředí na více faktu Text by měl být gradován do pointy Text by neměl být gradován do pointy měl by obsahovat nové, nečekané pohledy na věc neměl obsahovat nové, nečekané pohledy na věc všechny otázky musejí být zodpovězené Často obsahuje nezodpovězené otázky.
Vyber pravdivé tvrdenia o fejetonu měl by vést čtenáře k zamyšlení nad tématem měl by vést čtenáře k zábave nemá lineární stavbu má lineární stavbu jeho kompozice je cyklická jeho kompozice je hierarchická je nemožné ho členit na důležité a méně důležité části je možné ho členit na důležité a méně důležité části.
Kompozice fejetonu expozice rozvoj děje zápletka kulminace pointa akulminace vyvrcholení rozuzlení poučení rozklad děje.
Přiraď typy fejetonu Publicistické Umělecké.
Dějiny fejetonistických žánrov Fejeton Sloupek Causarie Rozhlásek.
Dějiny fejetonistických žánrov Fejeton Sloupek Causarie.
První český sloupek od K. Z. Klímy Němci v novém parlamentu vyšiel 5. júna 1920 od Františka Nepila Dobré a ještě lepší jitro od Miroslava Horníčka Jablko je vinno Chvála pohybu tvorba Václava Větvičky.
V české literatuře 20. stol. lze za causerie označit např. od K. Z. Klímy Němci v novém parlamentu vyšiel 5. júna 1920 od Františka Nepila Dobré a ještě lepší jitro od Miroslava Horníčka Jablko je vinno Chvála pohybu tvorba Václava Větvičky.
Kdo psál Rozhlásky? K. Z. Klíma Eduard Bass Karel Čapek František Nepil Rudolf Těsnohlídek Miroslav Horníček Josef Kainar Václav Větvička.
Nejproslulejší autor sloupků K. Z. Klíma Eduard Bass Karel Čapek František Nepil Rudolf Těsnohlídek Miroslav Horníček Josef Kainar Václav Větvička.
Významní autory sloupku K. Z. Klíma Eduard Bass Karel Čapek František Nepil Rudolf Těsnohlídek Miroslav Horníček Josef Kainar Václav Větvička.
V jakém českém deníku zustala dodnes tradice politického úvodníku na první straně každý den (naproti němu v jednom sloupku fejetonistický útvar) LN HN MFDnes Denik.
z akého slova pochází slovo fejeton a co znamená feuilleton lísteček příloha Journal des Děbats Le Feuille fejéless plamienok příloha Journal des Děbats Le Fejéless.
Vyber pravdivé tvrdenie Geoffroy v příloze Le Feuille publikoval vtipné články o knihách, umění, módě či postřehy ze svých cest. Geoffroy v příloze Le Feuille publikoval vtipné články o lidech, vláde, obchode či postřehy ze svýho pozorování. Fejeton v dnešním slova smyslu byl jen jednou z forem, jež se uplatňovaly v této příloze Fejeton v dnešním slova smyslu byl jedinou formou, jež se uplatňovala v této příloze Od roku 1801 list změnil formát a příloha abbého Geoffroye byla zrušena Od roku 1901 list změnil formát a příloha abbého Geoffroye byla zrušena příloha abbého Geoffroye vychází dodnes při zařazování fejetonu se dlouho dodržovalo oddělení čarou od ostatního obsahu oddělení čarou od ostatního obsahu se při zařazování fejetonu nikdy nepraktikovalo.
české označení pro fejeton sloupek podčarník úvodník soudnička.
synonymum pro fejeton zdůrazňující běžné grafické odlišení fejetonu od zpravodajství typem písma kurzíva kurzívka kurzovník podkurzovník.
Akým slovom nahradili názov feuilleton (fejeton) na Slovensku (v Pešťbudínských vedomostiach) v roku 1862? besednica kurzovnica podbesedník.
První pokusy o český fejeton Pražské noviny Lidové noviny Mladá fronta 1818 1918 1874 1763.
Kdy a kedy se nadpis feuilleton první krát objavil v českém tisku? 21. marca 1849 v Národních novinách nad jediným příspěvkem 21.marca 1949 16. mája 1849 7. marca 1801 v Pražských novinách v LN nad troma príspevkami pod jedným príspevkom.
První velký klasik českého Fejeton u Jan Neruda Eduard Bass Karel Čapek František Nepil Rudolf Těsnohlídek Miroslav Horníček Josef Kainar Václav Větvička.
Autory Fejetonu J. Neruda E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Arbes I. Herrmann J. S. Machar V. Větvička.
Nová éra v rozvoji fejetonu 20. léta 20. století Lidové noviny 20. léta 19. století Pražské noviny Národní noviny.
Autory novej éry Fejetonu K. Poláček E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Arbes K. Z. Klíma J. S. Machar R. Těsnohlídek.
Kto se nejvíce proslul v dobe novej éry Fejetonu K. Poláček E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Arbes K. Z. Klíma J. S. Machar R. Těsnohlídek.
Kto psál lyrické fejetony? K. Poláček E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Arbes K. Z. Klíma J. S. Machar R. Těsnohlídek.
Kto psál rozhlásky? K. Poláček E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Arbes K. Z. Klíma J. S. Machar R. Těsnohlídek.
Vyber správne tvrzení o čapovskom fejetone zaměřil se na běžně známé věci, které jakoby viděl poprvé nebo z jiného úhlu zaměřil se na neznámé věci, které viděl poprvé nebo z jiného úhlu Vychází z jednoho nápadu, zážitku, vtipného postřehu nebo otázky, se kterou si hraje, rozvíjí ji a zkoumá ze všech stran Vychází z mnoha nápadu, zážitku, vtipných postřehov nebo otázek, se kterými si hraje, rozvíjí je a zkoumá ze všech stran je to on sám, kdo všechno čtenáři ukazuje, je tu jako hlavní, jednající a pozorující postava není to on sám, kdo všechno čtenáři ukazuje, je tu hlavní, jednající a pozorující postava, kterou ale není Čápek (autor) Čtenáře zve, aby to dobrodružství absolvovali spolu a spolu si o něm povídali Čtenáře zve, aby tomu dobrodružství přizeral.
fejeton v 50. létách 20. století fejetonu příliš nepřála fejeton byl na svém vrcholu.
v kterých novinách měl v 60. letech fejeton dlouhou tradici v Literárních novinách v Literárních listech v Listech v LN v HN.
Autory, kterí v Literárních novinách udržovali dlouhou tradici Fejetonu S. Machonin I. Klíma K. Čapek A. J. Liehm M. Kundera M. Holub J. S. Machar V. Větvička.
co se stalo s fejetonem v 70. a 80. letech? nebyl jen oficiálním žánrem byl jenom oficiálním žánrem stal se žánrem typickým pro tvorbu disidentů, kteří nemohli veřejně publikovat.
V roce 1976 vydal disident Ludvík Vaculík (proslul svými „jarními“ fejetony) sborník Československý fejeton, kromě autorů z Literárních novin v něm publikovali texty i K. Poláček E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Trefulky M. Šimečka K. Kyncla P. Kohouta.
Kdo V roce 1976 vydal sborník Československý fejeton ? L. Vaculík E. Bass K. Čapek V. Hálek J. Trefulky M. Šimečka K. Kyncla P. Kohouta.
Co navázalo na disidentskou tvorbu fejetonu od 90. let 20. století? soutěž Evropský fejeton rada pro Evropský fejeton rada pro československý fejeton soutež Český fejeton.
kde a z koho iniciativy vznikla soutež Evropský fejeton? J. Trefulka M. Šimečka K. Kyncl v Brně v Praze.
Kdo a kdy se pokusil oživit tradici fejetonu? Deník LN HN 2005 2015 1995.
Co se stalo s fejetonem v druhé polovici 20 století? postupný ústup fejetonu z titulních stran novin postupný nástup fejetonu na titulní strany novin.
Kdo je dodnes píšíci klasik fejetonu a co píše Rudolf Křesťan Jan Skácel Ludvik Vaculík Jan Trefulka kurzívky malé recenze sloupky causerie.
Jak se jmenovali sloupky od Eduarda Bassa, které psal 26 let? Kázáníčka Přánička Mysleníčka Papaníčka.
Vyber pravdivé tvrzení o fejetonu na kontinentu je tento žánr nejčastěji označován jako fejeton v anglicky mluvících zemích je to short essay v některých případech column často spíš rubrika než žánr beletristická a kulturní část (rubrika) novin (v německy mluvících zemích) v anglicky mluvících zemích je to long essay v některých případech colom často spíš žánr než rubrika beletristická a kulturní část (rubrika) novin (ve francouzky mluvících zemích).
Současnost Fejetonu v denících v defenzívě v denících v rozkvětě pěstují se spíše politicky zaměřené fejetony pěstují se spíše čápovské fejetony fejetonové komentáře či diáře/zápisníky Fejetony nacházíme na komentářových stránkách deníků pod nejrůznějším označením Fejetony tam nacházíme na komentářových stránkách deníků pod označením fejeton Klasický fejeton žije dnes spíše v týdenících a měsíčnících nebo i na internetu.
Klasický fejeton žije dnes v týdenících měsíčnících na internetu v denícíh rádiu.
Texty v které rubrice LN se dají někdy označit za fejetony Poslední slovo Poslední věta 99 slov Divoká kachna.
Report abuse Consent Terms of use