Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONElektřina a magnetismus II - 2

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Elektřina a magnetismus II - 2

Description:
tralala

Author:
AVATAR

Creation Date:
21/03/2015

Category:
Others

Number of questions: 36
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
8.41 Měrná vodivost elektrolytů: vyjadřuje jejich schopnost vést elektrický proud závisí na koncentraci závisí na teplotě je podstatně menší než u kovových vodičů.
8.42 Mezi efektivní hodnotou napětí fázového U1 a efektivní hodnout napětí sdruženého U12 u trojfázového rozvodu platí vztah: U12=U1*√3 U12=U1*√2/2 U12=U1 U12=U1*√2.
8.43 Mezi efektivní hodnotou napětí Uef a amplitudou napětí Umax platí vztah: Umax=Uef*√2 Uef=Umax*√2/2 Uef=Umax*√1/2 Umax=Uef*√3.
8.44 Na nabitou částici, která byla v klidu, začne působit homogenní magnetické pole; potom: se částice začne pohybvat rovnoměrně zrychleně se částice začne pohybovat směrem rovnoběžným se siločarami pole se částice začne pohybovat směrem kolmým k siločarám pole částice zůstane v klidu.
8.45 Na rovnoměrně přímočaře letící nabitou částici začne působit homogenní elektrické pole s vektorem intenzity kolmým ke směru pohybu: změní se směr pohybu částice, ale ne velikost její rychlosti změní se velikost rychlosti částice, ale nikoli směr jejího pohybu dráha se změní na kruhovou dráha se změní na parabolickou.
8.46 Na rovnoměrně přímočaře letící nabitou částici začne působit homogenní elektrické pole s vektorem intenzity rovnoběžným se směrem pohybu: změní se směr pohybu částice, ale ne velikost její rychlosti změní se velikost rychlosti částice, případně i orientace směru jejího pohybu přímočarost pohybu zůstane zachována dráha se změní na parabolickou.
8.47 Na rovnoměrně přímočaře letící nabitou částici začne působit homogenní magnetické pole se siločarami kolmými ke směru pohybu: změní se směr pohybu částice, ale ne velikost její rychlosti změní se velikost rychlosti částice, ale nikoli směr jejího pohybu dráha se změní na kruhovou kinetická energie částice se nebude měnit.
8.48 Na rovnoměrně přímočaře letící nabitou částici začne působit homogenní magnetické pole se siločarami rovnoběžnými se směrem pohybu: změní se změr pohybu částice, ale ne velikost její rychlosti ani na velikost rychlosti, ani na směr pohybu to nebude mít žádný vliv dráha se změní na kruhovou kinetická energie částice se nebude měnit.
8.49 Napětí mezi fázovým a nulovým vodičem v rozvodné síti střídavého proudu nazýváme: fázové napětí galvanické napětí stejnosměrné napětí sdružené napětí.
8.50 Nestacionární magnetické pole je příčinou vzniku indukovaného elektrického pole. Tento jev nazýváme: elektromagnetická indukce Dopplerův jev elektrolýza polarizace.
8.51 O vedení elektrického proudu v různých prostředích platí: dohodnutý směr proudu odpovídá směru pohybu záporně nabitých částic v kovu jsou volnými částicemi s elektrickým nábojem pouze elektrony elektrony se mohou podílet jako volné částice na přenosu elektrického náboje v ionizovaném plynu v elektrolytu můžou vést proud protony.
8.52 Odpor rezistoru v obvodu střídavého proudu se nazývá: induktance rezistance indukce reaktance.
8.53 Okamžité napětí na deskách kondenzátoru v kmitajícím LC obvodu je v závislosti na čase: harmonickou funkcí konstantní během čtvrtiny periody lineárně klesající během čtvrtiny periody lineárně rostoucí.
8.54 Okamžitý proud v kmitajícím LC obvodu v závislosti na čase: po dobu čtvrtiny periody lineárně roste po dobu čtvrtiny periody lineárně klesá je konstantní je harmonickou funkcí.
8.55 Orientaci indukčních čar magnetického pole vodiče, kterým protéka proud I, určujeme pomocí: Pauliho pravidla Flemingova pravidla pravé ruky Flemingova pravidla levé ruky Ampérova pravidla pravé ruky.
8.56 Oscilační obvod, tvořený indukčností L a kapacitou C, kmitá na stejné frekvenci jako obvod, tvořený: indukčností 2L a kapacitou 2C indukčností L/2 a kapacitou 2C indukčností 2L a kapacitou C/2 indukčností L/2 a kapacitou C/2.
8.57 Označte nesprávné přiřazení mezi veličinou a její možnou jednotkou: jednotkou magnetického indukčního toku je 1Wb jednotkou měrné tepelné kapacity je 1J*kg^-1*K^-1 jednotkou frekvence je 1Hz jednotkou výkonu je 1kWh.
8.58 Označte tvrzení, které nám popisuje tranzistorový jev: malá změna teploty vzbuzuje v obvodu báze proud, který je příčinou zániku proudu v obvodu kolektorovém elektromagnetická indukce v kolektorovém proudu je příčinou vzniku mnohem většího proudu v obvodu báze proud je přímo úměrný napětí malá změna proudu v obvodu báze je příčinou mnohem větší změny proudu v obvodu kolektorovém.
8.59 Označte, které z následujících tvrzení pro odpor ideálního rezistoru R je správné: odpor R rezistoru v obvodu střídavého proudu je větší než v obvodu stejnosměrného proudu odpor R rezistoru v obvodu střídavého proudu je menší než v obvodu stejnosměrného proudu odpor R rezistoru v obvodu střídavého proudu je vždy nulový odpor R rezistoru v obvodu střídavého proudu je stejný jako v obvodu stejnosměrného proudu.
8.60 Označte, který z následujících jevů není zdrojem nestacionárního magnetického pole: nepohybující se vodič s časově proměnným proudem nepohybující se vodič s konstantním proudem nerovnoměrně se pohybující vodič s konstantním proudem pohybující se vodič s časově proměnným proudem.
8.61 Parametry elektrického oscilačního obvodu určujícími podle Thomsonova vzorce jeho frekvenci jsou: indukčnost L a kapacita C kapacita C a odpor R pouze kapacita C indukčnost L a odpor R.
8.62 Podle Faradayova zákona elektrolýza je hmotnost látek vyloučených na elektrodách přímo úměrná: přiloženému napětí výkonu podílu náboje a proudu prošlému náboji.
8.63 Pohyblivou částí alternátoru je: rotor stator transformátor turbina.
8.64 Pohybuje-li se vodič délky l rychlostí v v homogenním magnetickém poli o magnetické indukci velikosti B kolmo ke směru magnetických indukčních čar, indukuje se v tomto vodiči podle Faradayova zákona elektromagnetické indukce napětí Ui, jehož velikost odpovídá vztahu: Ui=B*v/l Ui=B*v*l Ui=v/(B*l) Ui=B*l/v.
8.65 Polarizace dielektrika znamená: pohyb jeho částic k opačně nabitým elektrodám zorientování elektrických dipólů z atomů či molekul odebírání elektronů z dielektrika vznik vnitřního elektrického pole dielektrika.
8.66 Polovodičový prvek používaný pro zesilování se jmenuje: rezistor termistor tranzistor termočlánek.
8.67 Polovodičový prvek určený k měření teploty se jmenuje: rezistor tranzistor termočlánek (ze dvou kovů) termistor.
8.68 Polovodičový prvek určený k usměrňování střídavého proudu se jmenuje: dioda rezistor tranzistor termistor.
8.69 Pro frekvenci f0 vlastního kmitání LC oscilátoru platí (L a C jsou indukčnost a kapacita oscilačního obvodu): f0=1/(2π*√L*C) f0=√L/C f0=√L*C f0=2π*√L*C.
8.70 Pro ideální transformátor platí rovnice (U1, I1 - napětí a velikost proudu v primární cívce, U2, I2 napětí a velikost proudu v sekundární cívce): U1*I2=U1*I2 U2/U1=I1/I2 U2*I2=U1*I1 U1*U2=I1*I2.
8.71 Pro ideální transformátor platí rovnice (U1, I1, N1 - napětí, proud a počet závitů primární cívky, U2, I2, N2 - napětí, proud a počet závitů sekundární cívky, k=N2/N1 - transformační poměr): U2/U1=I2/I1 U1*N2=U2*N1 k=I1/I2 U1*I1=U2*I2.
8.72 Pro ideální transformátor platí rovnice (U1, I1, N1 - napětí, proud a počet závitů primární cívky, U2, I2, N2 - napětí, proud a počet závitů sekundární cívky, k=N2/N1 - transformační poměr): U1=U2/k I1=k*I2 I1*N1=I2*N2 N2/N1=I1/I2.
8.73 Pro okamžité hodnoty napětí u a proudu i oscilačního obvodu platí (Um a Im jsou amplitudy napětí a proudu a ω0 je úhlová frekvence vlastního kmitání LC oscilátoru): u=Um*i=Im u=Um*sin(ω0*t),[[i=-Im*sin(ω0*t) u=Um*cos(ω0*t),[[i=-Im*cos(ω0*t) u=Um*cos(ω0*t),[[i=Im*sin(ω0*t).
8.74 Pro periodu T0 vlastního kmitání LC oscilátoru platí tzv. Thompsonův vztah, jenž má tvar (L a C jsou indukčnost a kapacita oscilačního obvodu): T0=2π*√L*C T0=1/(2π*√L*C) T0=1/√L*C T0=2π/√L*C.
8.75 Pro popis magnetického pole zavádíme pojem magnetická indukční čára, která představuje: prostorovou orientovanou křivku, jejíž tečna má v každém bodě vektor magnetického pole v tomto bodě nulovou potenciální hladinu magnetického pole libovolnou potenciální hladinu magnetického pole množinu všech bodů, ve kterých má magnetické pole stejné silové působení.
8.76 Připojíme-li ke zdroji střídavého napětí sériovou kombinaci diody a odporu tak, že odpor je spojen s katodou, potom: obvodem prochází stejnosměrný pulzující proud na odporu naměříme stejnosměrné napětí, přičemž na vývodu spojeném s katodou bude kladný pól jedná se o jednocestné usměrnění střídavého proudu připojením kondenzátoru paralelně k odporu snížíme amplitudu pulzací.
Report abuse Consent Terms of use