Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ON150-200 fyzika szu

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
150-200 fyzika szu

Description:
fyzika szu

Author:
ninkaaa
(Other tests from this author)

Creation Date:
23/05/2023

Category:
Science

Number of questions: 51
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
150. Pri zrážke dokonale pružných gúľ dochádza k: dočasnej deformácii gúľ trvalej deformácii gúľ poklesu ich celkovej kinetickej energie zvýšeniu ich celkovej kinetickej energie.
151. Rýchlosť telesa konajúceho netlmený harmonický pohyb je: maximálna v okamihu dosiahnutia maximálnej kladnej výchylky konštantná maximálna v okamihu nulovej výchylky maximálna v okamihu dosiahnutia maximálnej zápornej výchylky.
152. Veľkosť dostredivej sily, ktorá pôsobí na hmotný bod pri rovnomernom pohybe po kružnici kde je ω uhlová rýchlosť, r je pomer kružnice, m je hmotnosť hmotného bodu, je: m·ω·r2 (m·v)/r (m·r)/r m·ω2·r.
153. Veľkosť dostredivého zrýchlenia, ktoré pôsobí na hmotný bod pri rovnomernom pohybe po kružnici, kde ω uhlová rýchlosť, r je pomer kružnice je: ω·r2 ω·r ω2/r ω2·r.
154. Ideálna kvapalina: má malé vnútorné trenie má veľké vnútorné trenie má nulové vnútorné trenie má malú hustotu.
155. Skutočná kvapalina sa od ideálnej odlišuje tým, že: má väčšiu hustotu má menšiu hustotu je stlačiteľná môže meniť tvar.
156. Rýchlosť telesa je konštantná nenulová. V takom prípade je: jeho okamžitá rýchlosť nulová jeho zrýchlenie konštantné nenulové jeho zrýchlenie nulové jeho zrýchlenie nenulové.
157. Impulz sily je definovaný ako súčin: sily a rýchlosti hmotnosti a zrýchlenia hmotnosti a rýchlosti času a sily.
158. Tretí Keplerov zákon znie “Pomer druhých mocnín obežných dôb dvoch planét sa rovná pomeru....doplňte: druhých mocnín hlavných poloosí ich trajektórií druhých mocnín vedľajších poloosí ich trajektórií hlavných poloosí ich trajektórií tretích mocnín hlavných poloosí ich trajektórií.
159. Kinetická energia Ek pri otáčavom pohybe kde je uhľová rýchlosť a J je moment zotrvačnosti je: Ek = 0,5·J ·ω Ek = J· ω2 Ek = 0,5·J· ω2 Ek = J· ω.
160. Ak sú dĺžky dvoch kyvadiel l1 = 0,36 m a l2 = 0,25 m, potom ich doby kmitov T1: T2 sú v pomere: 5: 6 6: 5 36: 25 25: 36.
161. Sila, ktorou je teleso v kvapaline nadľahčované, nezávisí na: objeme ponoreného telesa hustote kvapaliny tiažovom zrýchlení hustote ponoreného telesa.
162. Voda preteká laminárne trubicou. Ak pomer polomerov v užšej a širšej časti trubice je 1:2, potom pomer rýchlostí prúdenia vody v týchto dvoch častiach musí byť: 1:4 1:2 2:1 4:1.
163. V stene suda naplneného vodou je v hĺbke 2m pod hladinou otvor veľkosti 5 cm2. Na zátku v otvore pôsobí tlaková sila ( ak g=10m·s-2, ρ=1000 kg·m-3) : 5N 10N 10kN 50000N.
164. Celková mechanická energia netlmeného mechanického oscilátora je: najväčšia pri maximálnej výchylke konštantná najmenšia pri minimálnej výchylke nulová pri minimálnej výchylke.
165. Pri harmonickom kmitavom pohybe hmotný bod má: maximálnu veľkosť zrýchlenia v rovnovážnej polohe maximálnu veľkosť zrýchlenia pri maximálnej výchylke minimálnu veľkosť zrýchlenie pri maximálnej výchylke nulové zrýchlenie pri maximálnej výchylke.
166. Watt na meter štvorcový (W·m-2) je fyzikálna jednotka: hladiny intenzity zvuku intenzity zvuku akustického výkonu akustického tlaku.
167. Fyzikálny rozmer Avogadrovej konštanty je: kg mol-1 mol/kg J·K-1.
168. Stavová rovnica ideálneho plynu, kde p je tlak plynu, V je objem plynu, N je celkový počet častíc, k je Bolzmannova konštanta, T je teplota plynu je: p·V = k·T V = N·k·T·p p·V = N·k·T p·V·T = N·k.
169. Tepelná kapacita telesa C, kde Q je teplo a T je teplota je: C = Q/U C = Q/ΔT C = Δt/Q C = U/Q.
170. Štyri rovnaké rezistory o hodnote 4Ω zapojíme do štvorca. Nameraný odpor v uhlopriečke tohto štvorca je: 16 Ω 4 Ω 24 Ω 2 Ω.
171. Za jav podmienený povrchovým napätím kvapaliny môžeme považovať: kapilárny tlak viskozitu sublimáciu osmózu.
172. Pri jave kapilárna depresia by sa zúženie kapiláry prejavilo: zväčšením poklesu hladiny kvapaliny v kapiláre zmenšením poklesu hladiny kvapaliny v kapiláre pokles hladiny v kapiláre by sa nezmenil zmenou depresie na eleváciu.
173. Fyzikálna jednotka povrchového napätia je: N-1·m N·m-2 N·m-1 N·m.
174. Normálové napätie σn je definované vzťahom: σn = F·p·S σn = F/S σn = p/S σn = S/p.
175. Relatívne predĺženie ε kde l1 je pôvodná dĺžka, l2 dĺžka po predĺžení, Δl = l2 – l1) je : ε = l2 - l1 ε = Δl/l1 ε = l1/Δl ε = l2/l1.
176. Hookov zákon, kde σn je mechanické napätie v ťahu, ε je pomerná deformácia materiálu, E je modul pružnosti v ťahuzapisujeme v tvare: σn = E·ε σn = E/ε σn = ε/E σn = l/E·ε.
177. Povrchová vrstva má povrchovú energiu E (kde σ je povrchové napätie, ΔS je zmena povrchu kvapaliny), pre zmenu ΔE platí: ΔE = σ/ΔS ΔE = σ·ΔS ΔE = ΔS/σ ΔE = S/σ.
178. Tlak nasýtenej pary nad kvapalinou: so zvyšovaním teploty klesá so zvyšovaním teploty sa nemení so zvyšovaním teploty stúpa so znižovaním teploty sa nemení.
179. Teplota varu sa: zvyšuje so zväčšovaním vonkajšieho tlaku zvyšuje so zmenšovaním vonkajšieho tlaku nemení so zväčšovaním vonkajšieho tlaku znižuje sa zväčšovaním vonkajšieho tlaku.
180. Tlak nasýtenej pary: závisí od objemu pary, teploty a druhu látky nezávisí od objemu pary a závisí od teploty a druhu látky nezávisí od objemu pary, teploty a druhu látky závisí od objemu pary a nezávisí od teploty a druhu látky.
181. Rýchlejší priebeh difúzie pozorujeme: pri nižšej teplote difundujúcich tekutín pri vyššej teplote difundujúcich tekutín pri rovnakej teplote difundujúcich tekutín nezávisle na teplote difundujúcich tekutín.
182. Rovnaké objemy všetkých plynov pri tej istej teplote a tlaku obsahujú vždy rovnaký počet molekúl vyjadruje zákon, ktorý voláme: Gay-Lussaco Boylov-Mariotto Avogadrov Charlesov.
183. S rastúcou teplotou sa merný odpor polovodičov: nemení znižuje exponenciálne zvyšuje zvyšuje.
184. Paralelným spojením dvoch akumulátorov, z ktorých každý má napätie 6V, dostaneme zdroj s napätím: 6 V 3 V 12 V 10 V.
185. Obvod pozostáva zo zdroja jednosmerného napätia a žiarovky. Ak k žiarovke paralelne pripojíme kondenzátor: žiarovka zhasne žiarovka bude svietiť silnejšie žiarovka bude svietiť slabšie žiarovka bude svietiť rovnako.
186. Obvod pozostáva zo zdroja jednosmerného napätia o veľkosti 12 V a dvoch odporov R1 a R2. Na odpore R2 sa nameralo napätie 8 V, na odpore R1 je napätie: rovnaké 12 V žiadne 4 V .
187. Obvod pozostáva zo zdroja striedavého napätia, žiarovky a odporu R. Ak k odporu R pripojíme paralelne druhý, rovnako veľký odpor, žiarovka: bude svietiť silnejšie bude svietiť slabšie intenzita svetla sa nezmení žiarovka nebude svietiť.
188. Ampérmetrom do 1A s vnútorným odporom RA=5Ω chceme merať elektrické prúdy do 2A. K ampérmetru musíme zaradiť odpor: do série s ampermetrom odpor 5 Ω do série s ampermetrom odpor 10 Ω pararelne k ampermetru odpor 2,5 Ω pararelne k ampermetru odpor 5 Ω.
189. Voltmetrom do 10 V s vnútorným odporom Rv=1kΩ chceme merať napätia do 50V. Odpor zaradíme: pararelne k voltmetru odpor 1kΩ pararelne k voltmetru odpor 5kΩ sériovo s voltmetrom odpor 1kΩ sériovo s voltmetrom odpor 4kΩ.
190. Ak vzdialime od seba dva elektrické náboje opačného znamienka do dvojnásobnej vzdialenosti oproti vzdialenosti pôvodnej, potom sa sila, ktorými sa navzájom priťahujú sa: zvýši dvojnásobne zníži na 1/2 zníži dvojnásobne zníži na 1/4.
191. Ak priblížime dosky kondenzátora k sebe na polovičnú vzájomnú vzdialenosť, jeho kapacita: poklesne na polovinu sa zdvojnásobí zostane rovnaká vzrastie štvornásobne.
192. V obvode je zapojený zdroj napätia U=10V a tri odpory v sérii. Hodnota odporu R1 je 2Ω a ďalšie dva odpory sú rovnaké, každý z nich má hodnotu 4Ω). Na odpore R1 je napätie: 2 V 4 V 10 V 8 V .
193. Feromagnetizmus môže vzniknúť: v plynoch v kvapalinách v tuhých látkach pri teplotách nižších ako je Curieho teplota pre danú látku v tuhých látkach pri teplotách vyšších ako je Curieho teplota pre danú látku.
194. Premenou elektrickej energie pri 30 minútovej prevádzke elektrického variča s príkonom 2kW vznikne množstvo tepla rovné: 60 kJ 6 kJ 600 kJ 3,6 MJ.
195. Faradayova konštanta má rozmer: C C-1 C·mol C·mol-1.
196. Faradayova konštanta je: elektrický náboj jedného mólu elektrónov energia jedného mólu elektrónov elektrický náboj jedného mólu neutrónov hmotnosť jedného mólu danej látky.
197. Pri zobrazení dutým guľovým zrkadlom, ak predmet leží v strede krivosti zrkadla, vznikne obraz, ktorý je: prevrátený, zväčšený, skutočný prevrátený, zmenšený, skutočný prevrátený, rovnako veľký ako predmet, skutočný je v nekonečne pred zrkadlom, je prevrátený, skutočný, zväčšený.
198. Ak sa zvýši pretekajúci elektrický prúd na dvojnásobok, zmení sa energia magnetického poľa v okolí vodiča s indukčnosťou 3H: zvýši sa 2-krát klesne 3-krát zvýši sa 4-krát klesne na polovicu.
199. Pri zobrazení dutým guľovým zrkadlom, ak predmet leží medzi stredom krivosti zrkadla a ohniskom, tak je obraz: prevrátený, zväčšený, skutočný prevrátený, zmenšený, skutočný prevrátený, rovnako veľký ako predmet, skutočný leží v nekonečne pred zrkadlom, je prevrátený, skutočný, zväčšený.
200. Svetelná vlna mení fázu na opačnú pri: odraze na opticky hustejšom prostredí odraze od opticky redšieho prostredia každom odraze odraze nikdy fázu nemení.
Report abuse Consent Terms of use