Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONB 600-650

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
B 600-650

Description:
600-650

Author:
notme
(Other tests from this author)

Creation Date:
18/04/2021

Category:
Others

Number of questions: 50
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
601. Pavúkovce: dýchajú pľúcnymi vakmi dýchajú vzdušnicami dýchajú celým povrchom tela dýchajú pľúcami sú prvými suchozemskými článkonožcami patria do podkmeňa Branchiata patria do podkmeňa Chelicerata patria do kmeňa Arthropoda.
602. Medzi najznámejšie rady pavúkovcov patria: Šťúry Pavúky Šťúriky Roztoče Kosce Hrotnáče Snovavce Stonôžkovce.
603. Štádium polypa pozorujeme u: Motolíc Medúzovcov Rebroviek Koralovcov Nálevníkov Kokcídií Bičíkovcov Výtrusovcov.
604. Ako sa volajú nepŕhlivce, ktoré majú rebrovité pásy: rebrovky rebríčkovky pŕhlivka rebrovitá pásovka rebrovitá bičovky žardie nepŕhlivka rebríčková ploskulica nepŕhlivá.
605. Medzi Anamnia patria: stavovce, ktorých embryá vytvárajú plodové blany stavovce, ktorých embryá nevytvárajú plodové blany Drsnokožce Plazy Ryby Vtáky Obojživelníky Cicavce.
606. Nezmara zaraďujeme do: kmeňa Nepŕhlivce kmeňa Pŕhlivce triedy medúzovcov triedy polypovcov kmeňa Hydrozoa triedy Hydrozoa triedy Cnidaria kmeňa Cnidaria.
607. Medzi bezzubé veľryby patrí: veľryba grónska delfín vorvaň narval vráskavec ksukol loris okáľ.
608. Kruhoústnice: majú párne končatiny majú symetricky umiestnené končatiny majú končatiny umiestnené asymetricky nemajú párne končatiny sú najprimitívnejšie stavovce nemajú vyvinuté čeľuste majú holú kožu žijú v potokoch a moriach.
609. Triedami pŕhlivcov sú: Cnidaria Polypovce Medúzovce Hydrozoa Kokcídie Scyphozoa Mrežovce Koralovce.
610. Kam zaraďujeme Ascídie: do podkmeňa Plášťovce do triedy Obojživelníky do triedy Drsnokožce do kmeňa Chordáty do podkmeňa Tunicata do podkmeňa Amphibia do podkmeňa Vertebrata do triedy Chondrichtyes.
611. Uveďte kôrovce, ktoré sú dôležitou potravou rýb: lykožrúty lupeňonôžky lastúrničky veslonôžky kapronôžky všenôžky paličkonôžky klepetničky.
612. Ktoré skupiny koreňonožcov sú morské živočíchy: črievičky bičíkovce a výtrusovce výtrusovce meňavky dierkavce a mrežovce infuzóriá dierkavce mrežovce.
613. Amniota: vytvárajú larvy nevytvárajú larvy nevytvárajú plodové blany vytvárajú plodové blany patria sem suchozemské stavovce patria sem ryby patria sem obojživelníky majú amniovú dutinu vyplnenú plodovou vodou.
614. Živočíchy (Animalia): všetky bez výnimky sa skladajú z eukaryotických buniek nie všetky sa skladajú z eukaryotických buniek vývojovo sú mladšie než rastliny ich pohlavné rozmnožovanie zabezpečujú gaméty sú konzumenti všetky bez výnimky majú chloroplasty môžu sa vyživovať autotrofne vývojovo sú staršie ako rastliny.
615. Kopijovce: majú štvordielne srdce nemajú vyvinuté srdce majú srdce zložené z jednej predsiene a komory majú srdce zložené z dvoch predsiení a jednej komory majú chordu zachovanú po celý život majú vyvinuté srdce majú zatvorenú cievnu sústavu majú otvorenú cievnu sústavu.
616. Chondrichtyes zaraďujeme do: kmeňa Chordáty kmeňa Acrania podkmeňa Stavovce kmeňa Echinodermata kmeňa Stavovce do triedy Kruhoústnice podkmeňa Vertebrata triedy Druhoústovce.
617. Vtákopysk: je rozšírený na všetkých kontinentoch patrí medzi vtáky patrí do triedy Mammalia patrí do triedy Aves patrí do podtriedy Vajcorodce patrí do podtriedy Placentovce patrí do kmeňa Chordáty má erytrocyty bez jadra.
618. Rovnakonôžky zaraďujeme do: kmeňa Vzdušnicovce kmeňa Článkonožce podkmeňa Klepietkavce podkmeňa Žiabrovce podkmeňa Branchiata podkmeňa Tracheata triedy Chelicerata triedy Crustacea.
619. Plazy: patria k suchozemským stavovcom majú stálu teplotu tela nemajú stálu teplotu tela časť svojho vývinu prekonávajú vo vode dýchajú pľúcami ich vajíčka sa vyvíjajú na suchej zemi môžu mať vyvinuté aj tretie oko patria k ním mloky.
620. Polypy a medúzy radíme do kmeňa: Pŕhlivce Nepŕhlivce Ploskavce Acnidaria Prvoústovce Cnidaria Hubky Riasničkovce.
621. Žraloky možno zaradiť: do kmeňa Stavovce do kmeňa Bezčrepovce do triedy Drsnokožce do triedy Amphibia do kmeňa Chordata do triedy Ryby do triedy Plazy do podkmeňa Vertebrata.
622. Taxonomicky patria medzi rady pravých vtákov: husi kury holuby kivi zúbkozobce brodivce dravce čajky.
623. Ktorá trieda mäkkýšov je vývojovo najdokonalejšia: Ulitníky Hlavonožce Cephalopoda Lastúrniky Schránkovce Gastropoda Hlístovce Amphineura.
624. Hlavonožce radíme do kmeňa: Okrúhlovce Ploskavce Mäkkýše Článkonožce Mollusca Obrúčkavce Mammalia Chordáty.
625. Stavovce: možno deliť na anamnia a amniota majú mozog a miechu vyvinuli sa z rýb patria do triedy Cyclostomata sú najdokonalejšie chordáty najnižšie triedy majú chordu vyššie triedy majú chrbticu u suchozemských stavovcov sa vyvíjajú larvy.
626. Medzi triedy kmeňa ostnatokožcov zaraďujeme: ľaliovky ježovky hviezdovky holotúrie holometabolia hemimetabolia žiabrovce kôrovce.
627. Na ktoré nepŕhlivce vývojovo nadväzujú ploskulice: Hlísty Motolice Hlístovce Rebrovky Vírniky Nitkovky Pásomnice Ploskulice.
628. Do kmeňa mäkkýšov patria: prvomäkkýše druhomäkkýše ulitníky lastúrniky schránkovce okrúhlovce hlavonožce vírniky.
629. Svalovec špirálovitý patrí medzi: Hlístovce Nematoda Ploskavce Opaskovce červy Mäkkýše plazy Hlavonožce.
630. Máloštetinavce: zaraďujeme do kmeňa Obrúčkavce zaraďujeme do triedy Obrúčkavce žijú v pôde a vo vode žijú väčšinou v mori majú larvu trochofóru majú sploštené telo patria k nim pijavice vytvárajú parapódiá.
631. Čajky: zaraďujeme do triedy Vtáky pravé zaraďujeme do podtriedy Vtáky pravé zaraďujeme do triedy Aves kŕmia svoje mláďatá nekŕmia svoje mláďatá zaraďujeme do radu Brodivce zaraďujeme do podkmeňa Vertebrata patria medzi Plavce.
632. Rus domový: patrí k úžitkovým druhom hmyzu je škodca zásob patrí medzi čmele sa často vyskytuje v zanedbaných domácnostiach je cicavec zaraďujeme ho k škodcom kultúrnych rastlín je dôležitým opeľovačom a priadka morušová patria medzi úžitkové druhy hmyzu.
633. Voška broskyňová: patrí k úžitkovým druhom hmyzu prenáša vírusové ochorenie tabaku prenáša rakovinové ochorenie zemiakov prenáša vírusové ochorenia uhoriek patrí k úžitkovým druhom hmyzu neprenáša žiadne ochorenia patrí k škodcom zásob prenáša vírusové ochorenia zemiakov.
634. Do podríše Metazoa zaraďujeme kmene: Cephalopoda Plathelminthes Meňavky Hubky Cnidaria Polychaeta Porifera Mollusca.
635. Do podkmeňa Vertebrata patria: Cyclostomata Tunicata Drsnokožce Bezčrepovce Osteichtyes Amphibia Reptilia Brodivce.
636. O vtákoch platí, že: patria do triedy Annelida ničia škodce - napr. hmyz a hlodavce sú zdrojom potravy patria k poľovnej zveri patria do triedy Aves patria do kmeňa Aves všetky majú zuby patria k nim blanokrídlovce.
637. U chordát rozoznávame podkmene: Tunicata Cephalochordata Plášťovce Kopijovce Stavovce Vertebrata Echinodermata Drsnokožce.
638. O Arthropódach platí, že: je to najpočetnejší kmeň vôbec žijú takmer vo všetkých prostrediach patria medzi ne aj parazity ich vývin je priamy alebo nepriamy nepriamy typ ich vývinu prebieha cez larválne štádium je to najmenej početný kmeň vôbec žijú len vo vodnom prostredí patria medzi ne aj hemosporídie.
639. Škodcovia kultúrnych rastlín sú: zelenuškovité tipulovité byľomorovité švolovité rusovité vošky méry mulice.
640. Najdôležitejšie triedy obrúčkavcov sú: Vírniky Rotatoria Hlístovce Nematoda Plathelminthes Trematodes Cestodes Vírivky.
641. O vtákoch platí, že: za predchodcu vtákov pokladáme pravtáky včeliariky sú väčšinou stromovité vtáky papagáje nekŕmia svoje mláďatá papagáje kŕmia svoje mláďatá ďatlovce žijú v pároch lelky sú aktívne za šera lelky sú pasívne za šera lelky kŕmia svoje mláďatá.
642. O kmeni mäkkýše platí, že: sú veľmi bohatý a starý kmeň ich telo je väčšinou zložené z hlavy, vnútornostného vaku a nohy majú mäkké telo a slizovitú pokožku väčšina dýcha žiabrami na vylučovanie im slúžia nefrídie ich telo je väčšinou zložené z hlavy, kmeňa, stonky a nohy väčšina dýcha pľúcami na vylučovanie im slúžia protonefrídie.
644. Motýle: patria k hmyzu nemajú krídla pokryté šupinami majú krídla majú larvy ich larvy väčšinou nie sú škodlivé majú ústne ústroje s dlhým cuciakom majú krídla pokryté šupinami majú larvy - húsenice.
645. K úžitkovým druhom hmyzu patrí: včela nedonosená potemník skladový včela medonosná opeľovače zrniar čierny priadka morušová čmele črvotoč chlebový.
646. Medzi škodcov zásob z hmyzu patrí: zrniar čierny opeľovače priadka morušová črvotoč chlebový víjačka múčna čmele včela medonosná plocháč skladový.
647. Priadka morušová: keď je spokojná - pradie patrí k škodcom zásob je motýľ patrí ku kmeňu článkonožce jej húsenice pradú zámotky po zakuklení jej húsenice pradú zámotky pred zakuklením patrí k podkmeňu Arthropoda sa chová pre prirodzený jemný hodváb.
648. Ktorý z uvedených parazitov rastlín je hlístovec: Svalovec špirálový Háďatko repné Mazľavka pšenicová Háďatko pšeničné Motolica pšeničná Pásomnica dlhodávkovaná Sneť kukuričná Sneť prašná.
649. U ktorých živočíchov sa amoniak vylučuje ako kyselina močová: u človeka u vtákov u veslonožcov u cicavcov u kamzíkov u zúbkozobcov u primátov u placentálií.
650. Vnútorná kostra druhoústovcov má pôvod: endodermálny ektodermálny mezodermálny mezenchýmový mezogleový parenchýmový sklerenchýmový kolenchýmový.
643. Medzi najvýznamnejšie rady placentovcov patria: Hmyzožravce Netopiere Slabozubce Hlodavce Mäsožravce Plutvonožce Vačkovce Vajcorodce.
Report abuse Consent Terms of use