option
Questions
ayuda
daypo
search.php

BIO 681-700

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
BIO 681-700

Description:
short test

Creation Date: 2020/05/18

Category: Science

Number of questions: 20

Rating:(0)
Share the Test:
Nuevo ComentarioNuevo Comentario
New Comment
NO RECORDS
Content:

681. Exogénne biorytmy: Závisia od pravidelných javov vonkajšieho prostredia. Závisia od striedanie ročných období. Závisia od striedania cyklov pohlavnej aktivity. Závisia od striedania svetla a tmy. Závisia od prílivu a odlivu. Môžu sa vyskytovať sezónne. Možno ich úplne oddeliť od endogénnych. Súvisia s endogénnymi.

682. Z organických látok je v krvnej plazmy najviac: Glukózy. Lipidov. Bielkovín. Cukrov. Vody. Chloridov. Jodidov. Voľných radikálov.

683. U ploskavcov nachádzame: Pseudocel. Coelom. Schizocel. Mixocel. Ploské telo. Protonefrídie. Análny otvor. Funkčnú rozdelenosť tela.

684. Obrúčkavce majú nervovú sústavu: Rozptýlenú. Rúrkovitú. Rebríčkovú. Radiálnu. Difúznu. Centralizovanú. Segmentovanú. Mediálnu.

685. Ktoré ploskavce potrebujú na svoj vývin medzihostiteľov: Ploskulice. Cestodes. Pásomnice. Vírniky. Motolice. Radiolaria. Nematoda. Trematodes.

686. Hormóny u kôrovcov riadia: Zmenu farby tela. Zvliekanie pokožky. Pohlavné funkcie. Metabolizmus. Hospodárenie s vodou. Činnosť srdca. Tvorbu anabolík. Hospodárenie s plynmi.

687. Aký typ vylučovacích ústrojov majú ploskavce: Gonády. Pronefrídie. Mezonefrídie. Protonefrídie. Metanefrídie. Nefrídie. Schizonefrídie. Paranefrídie.

688. Aké typy centralizovanej nervovej sústavy u nižších živočíchov poznáte: Rebríčková. Kruhová. Radiálna. Rúrková. Difúzna. Centrálna. Rozptýlená. Obvodová.

689. Žľazy s vnútorným vylučovaním vylučujú svoje sekréty: Do vnútorného prostredia organizmu. Do žľazových vývodov. Dovnútra orgánov. Z organizmu von. Do potných žliaz. Do močového mechúra. Do krvi. Do lumenu tenkého čreva.

690. Hormóny u kôrovcov sa tvoria v: Nervových bunkách zoskupených v očnej stopke. Priečnych vláknach spájajúcich gangliá. Osrdcovníku. Pod pažerákom. Vzdušniciach. Štítnej žľaze. Srdcovej rúrke. Predohrudnej žľaze.

691. Srdce obojživelníkov: Má dve predsiene a jednu komoru. Má dve predsiene a dve komory. Má jednu predsieň a dve komory. Má jednu predsieň a jednu komoru. Má 3 oddiely. Má 4 oddiely. Má 2 oddiely. Obojživelníky nemajú srdce.

692. Aká je odpoveď orgánov na zvýšenie hladiny hormónov: Je okamžitá. Nie je okamžitá. Je trvala. Je rovnaká, ako pri nervovom riadení. Je rýchlejšia, ako pri nervovom riadení. Je pomalšia ako pri nervovom riadení. Je dlhodobá a rovnomerná. Postupne ustupuje, tak ako sa hormóny metabolizujú.

693. Akú funkciu majú semenníky: Produkujú estrogény. Produkujú mužské zárodočné bunky. Produkujú testosterón. Produkujú progesterón. Ohrievajú krv. Vytvárajú sa v nich spermie. Zmiešanú, produkujú gaméty a hormóny. Cyklickú, od narodenia do staroby.

694. Z organických látok sa močom vylučujú najmä: Chloridy. Zlúčeniny uhlíka. Zlúčeniny dusíka. Zlúčeniny červeného krvného farbiva. Polyvinylchlorid. Hemoglobín. Bielkoviny. Glykogén.

695. Veľa termoreceptorov sa nachádza: U človeka na čele. U človeka okolo pier. U človeka okolo nosa. U človeka na predlaktí. U cicavcov okolo ňucháča. U hadov na hlave. U človeka na chrbte. U cicavcov sú rozptýlené rovnomerne.

696. K obranným dýchacím reflexom patrí: Kašel. Dýchanie. Dávenie. Kýchanie a kašeľ. Zvracanie. Hnačka. Reflex defekácie. Potenie.

697. Vzdušnicami dýchajú: Stonôžky. Ježovky. Hmyz. Holotúrie. Tracheata. Máloštetinavce. Mnohoštetinavce. Tunicata.

698. Podráždenie sliznice hrtana, priedušnice a priedušiek vyvolá: Nádchu. Kýchanie. Kašeľ. Obranný dýchací reflex. Zvracanie. Alkoholové kvasenie v pľúcach. Hluchotu. Slepotu.

699. Hormóny u obrúčkavcov: Vznikajú vo vylučovacích orgánoch. Vznikajú v priečnych vláknach spájajúcich gangliá. Vznikajú v mozgu. Vznikajú v bunkách nervových uzlov. Do krvného obehu prechádzajú pozdĺž pokožky. Do krvného obehu prechádzajú pozdĺž nervových vlákien. Do krvného obehu prechádzajú pozdĺž vylučovacích orgánov. Do krvného obehu prechádzajú pozdĺž miazgových ciev.

700. Hormóny: Sú to spravidla aminokyseliny. Často sú to bielkoviny. Niektoré sú steroidy. Obyčajne sú to polysacharidy. Niektoré sú arény. Nie sú zdrojom energie. Nie sú stavebnými látkami tela. Sú zdrojom energie.

Report abuse