Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONBIO 701-720

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
BIO 701-720

Description:
short test

Author:
abcdefghijkl
(Other tests from this author)

Creation Date:
18/05/2020

Category:
Science

Number of questions: 20
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
701. Číry moč majú: Vtáky Plazy Ryby Obojživelníky Hady Korytnačky Žaby Mloky .
702. Forma signálu, na ktorú je receptor najcitlivejší sa nazýva: Primeraný podnet Adekvátny podnet Energeticky podnet Popud Reflex Útlm Maximálny podnet Optimálny podnet.
703. Aký typ súmernosti ma telo ostnatokožcov v dospelosti: Dvojstranne súmerné Nesúmerné Lúčovito súmerné Predozadne súmerné Priečne súmerné Dvojstranne nesúmerné Guľovito súmerné Oválne súmerné.
705. Od čoho závisí aktivita ektotermných živočíchov: Od novoročného obdobia Od tepla prijatého z vonkajšieho prostredia Od hrúbky slizového púzdra Od premeny živín v organizme Od tepla odobratého vonkajším prostredím Od nedostatku vody Od bazálneho metabolizmu Od hustoty ochlpenia.
704. Z anorganických látok sa močom vylučujú najmä: Zlúčeniny dusíka Draslík Chloridy Kyseliny Zlúčeniny uhlíka Močovina Kyselina močová Zlúčeniny kyslíka.
707. Z funkčného hľadiska rozoznávame v obehovej sústave systém: Distribučný Difúzny Zberný Vylučovací Hydrodynamický Prúdnicový Objemový Informačný.
708. Výmena plynov difúziou celým povrchom tela, ako hlavný proces dýchania sa uskutočňuje u: Jednoduchých bezstavovcov Prvokov Morských hubiek Najjednoduchšieho drobného hmyzu Lariev vyspelejšieho hmyzu Dospelého vyspelejšieho hmyzu Cicavcov Vyšších stavovcov.
709. Aké druhy telových tekutín majú stavovce: Krv Miazgu Tkanivový mok Hemolymfu Lymfu Hydrolymfu Krvomiazgu Heterolymu.
710. Spálením živín pri použití 1 l kyslíka sa uvoľní energia: 10,9 J 121 kJ 20,1 kJ 2,1 kJ 0,109 kJ 12 100 J 201 00 J 2010 J.
711. Podstatou zrážania krvi je: Premena fibrinogénu na vláknitý fibrín Premena fibrínu na fibrinogén Premena rozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom trombínu na nerozpustný vláknitý fibrín Premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom trombínu na nerozpustný vláknitý fibrín Premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom trombínu na rozpustný vláknitý fibrín Premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (hemoglobínu) účinkom trombínu na nerozpustný vláknitý fibrín Premena nerozpustnej plazmatickej bielkoviny (hemoglobínu) účinkom pepsínu na nerozpustný vláknitý fibrín Premena rozpustnej plazmatickej bielkoviny (fibrinogénu) účinkom protrombínu na nerozpustný vláknitý hemoglobín.
712. Najmä aké svaly sa nachádzajú v stenách vnútorných orgánov: Priečne pruhované Hladké Priečne pruhované aj hladké Svaly riadené autonómnym nervstvom Svaly priečne pruhované, riadené motorickým nervstvom Hladké svaly, riadené motorickým nervstvom Hladké svaly, ktoré nie sú ovládané vôľou Hladké svaly, ktoré sú ovládané vôľou.
713. Ktorá sústava zanikla u pásomníc: Tráviaca Nervová Vylučovacia Cievna Dýchacia Obehová Svalová Zmyslová.
714. U ktorých živočíchov prebieha biologické trávenie v hrubom čreve: U neprežúvavých bylinožravcov U medveďa U koňa U človeka U nosorožcov U tapírov U nepárnokopytníkov U prežúvavých bylinožravcov .
715. Spongín je: Základná hmota kosti Hubovitá kosť Peptidoglykán bunkovej steny baktérií Ústrojná hmota kostry hubiek Neústrojná hmota kostry hubiek Výplnkové spojivo Plodový obal húb Spojivové tkanivo cicavcov .
716. U ktorých živočíchov sa v slinných žľazách tvoria enzýmy: U všežravcov U prežúvavcov U mäsožravcov U vtákov U levov U psov U jeleňov U holubov.
717. Sú vitamíny zdrojom energie: Nie sú zdrojom energie Len pri hladovaní organizmu Áno sú zdrojom energie Závisí to od kvality výživy V tukoch rozpustné sú zdrojom energie Vo vode rozpustné sú zdrojom energie V tukoch rozpustné nie sú zdrojom energie Vo vode rozpustné nie sú zdrojom energie.
718. Vylučovacími ústrojmi niektorých článkonožcov sú: Malpigiho rúrky ústiace do čreva Nefrídie Tykadlové žľazy Protonefrídie Obličky Malpigiho rúrky ústiace na povrch tela Golgiho rúrky ústiace do čreva Obličkové telieska.
719. Telová tekutina u väčšiny bezstavovcov: Sa nazýva hemolymfa Sa nazýva hydrolymfa Sa nazýva krovomiazga Sa nazýva tkanivový mok Sa voľne rozlieva v telovej dutine Sa pohybuje v uzavretom cievnom riečišti Obsahuje málo bielkovín a krvné bunky Obsahuje pomerne veľa bielkovín a krvné bunky.
720. Na sliznici tenkého čreva človeka vidno: Riasy Klky Riasy aj klky Bičíky Undulujúce membrány Jemné výbežky Svalové výbežky Žliazky produkujúce HCl a pepsinogén.
706. Malpigiho telieska: Tvoria aj glomeruly Tvoria aj Bowmanove vačky Tvoria aj Henleho slučky Tvoria aj zberné kanáliky Sa nachádzajú v pečeni Sa nachádzajú v obličkách Sú miestom vzniku protilátok Sú miestom vzniku moču.
Report abuse Consent Terms of use