option
Questions
ayuda
daypo
search.php

BIO 781-800

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
BIO 781-800

Description:
short test

Creation Date: 2020/05/19

Category: Science

Number of questions: 20

Rating:(0)
Share the Test:
Nuevo ComentarioNuevo Comentario
New Comment
NO RECORDS
Content:

781. Čo je svalový tonus: Je to sila pôsobiaca na sťah priečne pruhovaného svalstva. Udržiavanie trvalého mierneho sťahu priečne pruhovaného svalstva. Udržiavanie trvalého mierneho sťahu hladkého svalstva. Maximálna kontrakcia priečne pruhovaného svalstva. Pokojové napätie svalu. Infekčné ochorenie. Dedičná vývinová chyba. Degeneratívne ochorenie svalu.

782. U ktorých živočíchov sa vyskytuje heterotermia: Mlok. Jazvec. Chrčok. Človek. Syseľ. Korytnačka. Netopier. Jež.

783. Medzi endotermné živočíchy patria: Obojživelníky. Plazy. Vtáky. Cicavce. Ryby. Mammalia. Drsnokožce. Aves.

784. Ústrojom rovnováhy kôrovcov je: Polohový receptor. Receptor pohybový. Statocysta. Orgán sluchovopolohový. Hmatový receptor. Orgán bočnej čiary. Polohové tykadla. Sonoreceptor.

785. Ako získavajú živočíchy a človek energiu na životné deje: Anorganickými látkami z potravy. Premenou tepla na chemickú energiu. Enzymatickým rozkladom organických látok. Enzymatickým rozkladom anorganických látok. Premenou anorganických látok na energiu. Rozkladom organických látok výlučne pôsobením enzýmov. Premenou tepla na osmotickú energiu. Z chemickej energie obsiahnutej v anorganických látkach.

786. Ako sa nazývajú živočíchy s premenlivou teplotu tela: Homeotermné. Ektotermné. Mezotermné. Mixotermné. Endotermné. Autotermné. Heterotermné. Autonómne.

787. Lipáza sa môže vyskytovať v žalúdočnej šťave u: Prežúvavcov. Neprežúvavcov. Mäsožravcov. Hlodavcov. Myši. Mačky. Tigra. Koňa.

788. Čo platí o polypoch a medúzach: Polyp je prisadnutý a medúza sa pohybuje vo vode. Sú identické. Všetky polypy a medúzy sú jedovaté. Polyp je heterotrofný, medúza je autotrofná. Medúza je prisadnutá a polyp sa pohybuje. Polyp je autotrofný a medúza je heterotrofná. Polyp žije aj v sladkej vode. Medúza žije len sladkej vode.

789. Čo majú stavovce vyvinuté na ochranu organizmu pred cudzorodými látkami, ktoré vnikli do organizmu: Hormonálny systém. Imunitný systém. Alergény. Antigény. Aglutinogény. Humorálny systém. Nervový systém. Plodové obaly.

790. Homeostáza je: Stálosť vonkajšieho prostredia. Nestálosť vnútorného prostredia. Pôsobenie vonkajších vplyvov prostredia na organizmus. Stálosť vnútorného prostredia. Premenlivosť vonkajšieho prostredia. Udržiavanie rovnovážneho stavu, napríklad krajiny. Podobnosti dvoch príslušníkov rôznych druhov. Prispôsobivosť organizmu na zmeny vonkajšieho prostredia.

791. Najmenšie množstvo energie, potrebnej na udržanie života v úplnom pokoji, nalačno a pri optimálnej teplote sa nazýva: Optimálny látkový metabolizmus. Bazálny metabolizmus. Optimálny metabolizmus. Minimálny katabolizmus. Optimálny katabolizmus. Optimálny anabolizmus. Maximálny metabolizmus. Submaximálny metabolizmus.

792. Na aké formy energie sa transformuje energia, získaná enzymatickým rozkladom organických látok potravy: Na energiu chemickú. Na energiu mechanickú. Na energiu elektrickú. Na energiu osmotickú. Na energiu svetelnú. Na energiu jadrovú. Na energiu membránovú. Na energiu svalovú.

793. Ktoré z uvedených zvierat sú hibernanty: Jež. Plch. Chrčok. Svišť. Sysel. Netopier. Vlk. Líška.

794. Ktoré organizmy vytvárajú klony: Baktérie. Jednobunkové sinice a riasy. Kvasinky. Plesne. Gaméty. Mnohobunkové živočíchy. Vírusy. Hubky.

795. Veľryby dýchajú: Žiabrami. Pľúcami. Vzdušnicami. Celým povrchom tela. Pľúcnymi vakmi. Orgánom bočnej čiary. Tracheami. Malpigiho rúrkami.

796. Z čoho sa skladá srdce velryby: Z dvoch predsieni a dvoch komôr. Z jednej komory. Z jednej predsiene a jednej komory. Z dvoch predsieni a jednej komory. Z dvoch oddielov. Z 3 oddielov. Zo 4 oddielov. Z jednej predsiene a dvoch komôr.

797. Vylučovacími ústrojmi stavovcov sú: Mazové žľazy. Obličky. Močové cesty. Močový mechúr. Protonefrídie. Metanefrídie. Nefros. Malpigiho žľazy.

798. Čo nazývame vnútorným dýchaním: Prenos CO2 do jednotlivých orgánov. Výmena O2 a CO2 medzi krvou a alveolárnym vzduchom. Výmena O2 a CO2 medzi krvou a tkanivami. Prenos CO2 a O2 medzi tkanivami a krvou. Výmena CO2 a O2 medzi krvou a alveolárnym vzduchom. Výmena dýchacích plynov medzi krvou a pľúcnym vzduchom. Výmena CO2 za O2 v pľúcach. Výmena CO2 za O2 medzi krvou a plazmou.

799. Ako sa nazývajú živočíchy so stálou teplotu tela: Endotermné. Ektotermné. Teplomilné. Polytermné. Exotermné. Autotermné. Monotermné. Homotermné.

800. Prejavom čoho sú endogénne biorytmy: Vlastnej a spoločnej činnosti organizmov. Izolovanej činnosti organizmov. Vlastnej činnosti organizmov. Autonómnej činnosti organizmov. Spoločnej činnosti orgánov. Rytmickej činnosti spoločnosti. Javov v spoločnosti. Nepravidelných javov prostredia.

Report abuse