option
Questions
ayuda
daypo
search.php

BIO 841-860

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
BIO 841-860

Description:
short test

Creation Date: 2020/05/19

Category: Science

Number of questions: 20

Rating:(0)
Share the Test:
Nuevo ComentarioNuevo Comentario
New Comment
NO RECORDS
Content:

841. Aký je počet driekových stavcov v chrbtici človeka: 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 12.

842. Ako nazývame miesto, kde sa spájajú výbežky neurónov: Kontaktné miesto. Synapsia. Neurit. Neuroglia. Zápoj. Šál. Internet. Križovatka.

843. Ktoré výbežky nervovej bunky vedú vzruchy smerom k telu bunky: Synapsie. Neurit. Dendrity a neurit. Dendrity. Všetky výbežky. Neurogliálne. Plazmodezmické. Efektorové.

844. Ústredie pre riadenie dýchania je v: Mieche. Mozočku. Predĺženej mieche. Medzimozgu. Pľúcach. Ľavej hemisfére predného mozgu. Pravej hemisfére predného mozgu. Priedušnici.

845. K dýchacej sústave človeka patria: Dýchacie cesty. Nosová dutina. Priedušnica. Hltan. Pažerák. Pľúca. Hrtan. Priedušky.

846. Materské mlieko: Dodáva cudzorodé antigény. Obsahuje protilátky. Dodáva potrebné živiny. Je najprirodzenejšou a najvhodnejšou potravou. Je vždy čerstvé a sterilné. Má správnu teplotu. Najmenej zaťažuje trávenie dieťaťa. Sa začína vylučovať od dňa oplodnenia.

847. Na neuróne stavovcov možno rozlíšiť: Telo a výbežky. Telo, neurit a dendrity. Jadro. Výbežky bunky. Vstupný úsek. Vodivý úsek. Henleho kľučku. Zberný kanálik.

848. Vitamín C je významný pre: Udržanie správneho stavu kosti. Podporuje kôrnatenie tepien. Udržanie správneho stavu dentínu. Udržanie správneho stavu chrupiek. Syntézu kolagénu. Znižuje odolnosť organizmu proti infekčným chorobám. Zvyšuje odolnosť organizmu proti infekčným chorobám. Zabraňuje kôrnateniu tepien.

849. Ako sa nazýva vitamín B6: Tiamín (aneurín). Kyselina pantoténová. Pyridoxín. Vitamín K. Retinol. Axeroftol. Kyselina parathormónová. Aneurin.

850. Človek s krvnou skupinou 0 má aglutiníny: Len anti – A. Len anti – B. Nemá aglutiníny. Anti – A a anti – B , ktoré sú prítomné v krvnej plazme. Anti – A a anti – B , ktoré sú prítomné na povrchovej membráne červených krviniek. Anti – A aj anti – B. Anti – 0. Nemá protilátky.

851. Počas puberty: Ja organizmus v období zrelosti. Pohlavné žľazy začínajú vylučovať hormóny. Začína sa pravidelné dozrievanie pohlavných buniek. Vyvíjajú sa sekundárne pohlavné znaky. Objavuje sa pohlavné cítenie. Objavujú sa pohlavné chromozómy. Končí sa rast dlhých kostí. Vývin prebieha pomalšie ako v detstve.

852. Reflex cicania: Je vrodený. Je obranný. Je získaný. Sa stráca v novorodeneckom období. Je prítomný v dojčenskom období. Patrí k nepodmieneným reflexom. Patrí k podmieneným reflexom. Patrí k získaným reflexom.

853. Čo je podstatou systému vlastnosti krvných skupín: Existencia aglutinogénov a aglutinínov. Činnosť krvných doštičiek a aglutinogénov. Úloha aglutinínov vo väzbe červeným krvinkami. Funkcia bielych krviniek. Existencie dvoch zložiek – aglutinogénu a protilátky. Existencie dvoch zložiek – aglutinogénov a aglutinínov. Existencie dvoch zložiek – plazmy a leukocytov. Existencie dvoch zložiek – leukocytov a trombocytov.

854. Erytrocyty dospelého človeka sa tvoria. V slezine. Vo svaloch. V okosticí dlhých kostí. V kostnej dreni krátkych kosti. V kostnej dreni plochých kosti. V obličkách. V pečeni. V miazgových uzlinách.

855. Pri pôrode u človeka: Sťahuje sa svalovina maternice. Plod je vytlačený z maternice. Sa na riadení podieľajú najmä motorické nervy. Sa nariadenie podieľajú autonómne nervy. Sa na riadení podieľajú hormóny. Sa otvára hrdlo maternice a ostatné pôrodné cesty. Placenta zostáva v maternici a tu sa resorbuje. Placenta sa odlúči od maternice a vypudí.

856. Ktoré úseky má neurón z funkčného hľadiska: Vstupný. Výstupný. Priebežný. Aktívny. Pasívny. Neutrálny. Pozitívny. Negatívny.

857. Človek počuje zvukové vlny s frekvenciou: 2000 Hz. 15 kHz. 10 Hz. Nad 20 000 Hz. 20 Hz. 5000 Hz. 30 000 Hz. 25 kHz.

858. Graafov folikul po uvoľnení vajíčka: Sa zmení na žlté teliesko. Sa zmení na corpus luteum. Sa zmení na morulu. Sa dostáva do proliferačnej fázy. Sa dostáva do folikulárnej fázy. Začína v luteálnej fáze produkovať adrenalín. Začína v luteálnej fáze produkovať progesterón. Začína v sekrečnej fáze produkovať gestagény.

859. Čo je slepá škvrna: Miesto, kde vstupuje do oka zrakový nerv a kde je veľa svetlocitlivých buniek. Miesto, kde vstupuje do oka zrakový nerv a sú prítomné len čapíky. Miesto, kde vstupuje do oka zrakový nerv a cievy. Miesto, kde sa nachádzajú iba tyčinky. Ústredná jamka sietnice. Miesto nahromadenia tyčiniek v sietnici. Miesto nahromadenia čapíkov v sietnici. Miesto na sietnici, kde sa nenachádzajú žiadne svetlocitlivé bunky.

860. Inzulín u človeka vylučujú: Bunky Langhansových ostrovčekov podžalúdkovej žľazy. Payerove bunky pečene. Niektoré bunky kôry nadobličiek. Niektoré bunky štítnej žľazy. Niektoré bunky slinivky brušnej. Niektoré bunky pečene. Niektoré bunky pankreasu. Niektoré bunky epifýzy.

Report abuse