option
Questions
ayuda
daypo
search.php

Elektřina a magnetismus 3

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Elektřina a magnetismus 3

Description:
Elektřina a magnetismus 3 LFP

Creation Date: 2016/02/17

Category: Science

Number of questions: 34

Rating:(1)
Share the Test:
Nuevo ComentarioNuevo Comentario
New Comment
NO RECORDS
Content:

69 Při úplném vybiti akumulátoru by se přenesl celkový náboj 360 kC. Svorkové napětí akumulátoru je 12 V. Jakou práci vykoná elektrický proud v průběhu 50% vybití akumulátoru?. 2,16 MJ. 4,32 MJ. 6,48 MJ. 8,64 MJ.

67. Během úplného vybiti akumulátoru by se přenesl celkový náboj 252 kC. Jak dlouho můžeme akumulátor vybíjet bez nabíjení proudem 14 A, nemáme.li překročit jeho 50% vybití?. 5 hodin. 50 hodin. 2,5 hodiny. 25 hodin.

68 Při úplném vybití akumulátoru by se přenesl celkový náboj 288 kC. Svorkové napěti akumulátoru je 12 V. Jakou práci vykoná elektrický proud v průběhu 50 % vybití akumulátoru?. 6,92 MJ. 5,19 MJ. 3,46 MJ. 1,73 MJ.

70. V kovu se přenáší proud: volnými valenčními elektrony. elektrony,které jsou do kovu dodány z připojeného zdroje. elektrony a kladně nabitými ionty. elektrony a záporně nabitými ionty.

71. Grafickým znázorněním proudu v kovovém vodiči v závislosti na napětí mezi konci tohoto vodiče je. přímka v prvním kvadrantu s určitým úsekem na svislé ose. přímka v prvním kvadrantu s určitým úsekem na vodorovné ose. křivka. přímka procházející počátkem.

72. Vyberte správnou kombinaci uvedeného pojmu a jeho výkladu: rezistor - elektrická veličina. odpor - kovová součástka se stálým elektrickým odporem. potenciometr - rezistor s posuvným kontaktem sloužící k nastavení vhodného napětí v obvodu. reostat -rezistor s posuvným kontaktem sloužící k nastavení vhodného napětí v obvodu.

73. Potenciometr je. rezistor s posuvným kontaktem sloužící k nastavení vhodného proudu v obvodu. jakýkoliv odpor. jakákoliv kovová součástka se stálým elektrickým odporem. rezistor s posuvným kontaktem sloužící k nastavení vhodného napětí v obvodu.

74. Neostat je: rezistor s posuvným kontaktem sloužící k nastavení vhodného proudu v obvodu. rezistor s posuvným kontaktem k nastavení vhodného napětí v obvodu. jakákoliv kovová součástka o stálém elektrickém odporu. stálý elektrický odpor.

75. K nastavení vhodného napětí v elektrickém obvodu používáme. jakkoliv zapojeného rezistoru. rezistoru s posuvným kontaktem zapojeného jako potenciometr. rezistoru s posuvným kontaktem zapojeného jako reostat. jakéhokoliv kovového odporu.

76. K nastavení vhodného proudu v elektrickém obvodu používáme. jakkoliv zapojeného rezistoru. rezistoru s posuvným kontaktem zapojeného jako potenciometr. rezistoru s posuvným kontaktem zapojeného jako reostat. kovového odporu.

77. Automobilová žárovka koncového světla je určena pro napětí 12 V a proud 0,42 A. Jaký je odpor jejího vlákna?. 28,6 ohm. 60 ohm. 4,16 ohm. 4,8 ohm.

78. Automobilová žárovka blikače je určena pro napětí 12 V a proud 1,7 A. Jaký je odpor jejího vlákna?. 282 ohm. 7,06 ohm. 1,75 ohm. 2 ohm.

79. Měrný elektrický odpor p látky, ze které je zhotoven vodič o průřezu S, délce I a elektrickém odporu R, je roven. p = Rl/s. p = IS/R. p = RS/I. p = RSI.

80. Jednotkou měrného elektrického odporu p látky je. Ω .m. Ω .m-1. Ω .m2. Ω .m-2.

81. Jednotkou měrné elektrické vodivosti (S.m'1) můžeme též vyjádřit jako. Ω .m. Ω -1.m. Ω .m-1. Ω -1.m-1.

82. Odporové materiály jsou látky. s jakýmkoliv čistým ohmickým odporem. látky s malým měrným elektrickým odporem. látky s velkým měrným elektrickým odporem. látky s měrným elektrickým odporem zcela nezávislým na teplotě.

83. Jednotkou teplotního součinitele elektrického odporu je. K'1. Ω '1. p.K'1. Ω .K.

84. V nepříliš velkých intervalech teplot můžeme předpokládat, že elektrický odpor daného vodiče. roste přibližně lineárně s teplotou. je nepřímo úměrný teplotě. je přímo úměrný čtverci teploty. je nepřímo úměrný čtverci teploty.

85. Závislosti elektrického odporu na teplotě se využívá u. termočlánků. tyristorů. odporových teploměrů. bimetalových teploměrů.

86. Supravodivost je jev, který se uplatňuje u některých kovů. při teplotě 0 °C. při teplotě blízké bodu tání daného kovu. při teplotách blízkých 0 K. při teplotách vyšších než 200 °C.

87. Pro uzavřený elektrický obvod platí vztah mezi elektromotorickým napětím Ue, napětím na vnější části obvodu U a napětím na vnitřní části obvodu U, vztah. Ue=U + Ui. Ue=U -U i. Us=Ui-U. Ui= U.

88. Elektromotorické napětí zdroje v uzavřeném obvodu Ues vnějším odporem R a vnitřním odporem R, lze vyjádřit takto: I = Ue/(R+Ri). I = Ue/(R-Ri). I = Ue/(Ri-R). I = Ue/Ri-Ue/R.

89. S použitím vnějšího odporu R a vnitřního odporu R, lze výraz pro elektromotorické napětí zdroje zapojeného do uzavřeného obvodu napsat: Ue=RI-Ril. Ue=Ril-RI. Ue = l(R-Ri). Ue= l(R + Ri).

90. Je-li v uzavřeném obvodu vnější odpor R, vnitřní odpor R,, lze vyjádřit vztah mezi svorkovým napětím U a elektromotorickým napětím Ue pomocí tzv. úbytku napětí takto: Ue = U - Ril. U = Ue+Ril. U = Ue-Ril. U = Ril - Ue.

91. Uvažujme 3 paralelně zapojené rezistory. Hodnoty U, R a I značí celkové hodnoty napětí, proudu a odporu, indexy 1, 2 a 3 se vztahují k jednotlivým rezistorům. Který vztah je nesprávný?. I = h + l2+ l3. U = U1 + U2+U3. U/R = U/R, + U/R2 + U/R3. 1/R = 1/R, + 1/R2+ 1/R3.

92. Voltmetr a ampérmetr se od sebe v principu neliší: konstrukčně. způsobem, jakým se zapojují do obvodu. způsobem, jakým se zvětšují jejich rozsahy. požadavky na jejich odpor (velký či malý).

93. Je-li odpor ampérmetru Ra máme-li jeho rozsah zvětšit 4x. připojíme k němu paralelně bočník s odporem Ra/4. připojíme k němu paralelně bočník s odporem Ra/3. předřadíme mu rezistor s odporem Ra/4. předřadíme mu rezistor s odporem Ra/3.

94. Připojíme-li k ampérmetru o odporu Ra paralelně rezistor o odporu Ra/4. zmenšíme jeho rozsah 4x. zvětšíme jeho rozsah 4x. zvětšíme jeho rozsah 5x. zmenšíme jeho rozsah 3x.

95. Ampérmetr s odporem Raa rozsahem 0 až 60 mA má být použit k měření proudu do 6 A. K příslušnému zvětšení rozsahu přístroje je třeba připojit k ampérmetru paralelně rezistor o odporu. 99Ra. 100Ra. Ra/100. Ra/99.

96. Připojíme-li k ampérmetru o odporu Raa rozsahu 0 až 12 mA paralelně rezistor o odporu Ra/4, zvětšíme tím horní hranici jeho rozsahu na. 60 mA. 36 mA. 48 mA. 24 mA.

97. Je-li odpor voltmetru Rva máme-li jeho rozsah zvětšit 5x, předřadíme mu rezistor s odporem. 4Rv. 5Rv. Rv/4. Rv/5.

98. Předřadime-li voltmetru o odporu Rv rezistor o odporu 5RV, zvětšíme jeho rozsah. 3 krát. 4 krát. 5 krát. 6 krát.

99. Voltmetr s odporem Rva rozsahem do 60 V má být použit k měření napětí do 300 V. K příslušnému zvětšeni rozsahu přístroje je třeba předřadit rezistor o odporu. 5Rv. Rv/5. 4Rv. Rv/4.

100. Předřadíme-li voltmetru o odporu Rva rozsahu 6 V rezistor o odporu 4RV bude možno měřit napětí do. 18 V. 24 V. 30 V. 36 V.

Report abuse