option
Questions
ayuda
daypo
search.php

evs 104 vol.2

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
evs 104 vol.2

Description:
evropska integrace

Creation Date: 2015/05/23

Category: History

Number of questions: 12

Rating:(0)
Share the Test:
Nuevo ComentarioNuevo Comentario
New Comment
NO RECORDS
Content:

Laekenská deklarace stanovila tři základní problémy k řešení:  dokončení, prohloubení, rozšíření.  volný pohyb osob, zboží a služeb.  posílení Komise, spolurozhodování Evropského parlamentu a hlasování v Radě výhradně kvalifikovanou většinou.  posílit měnovou integraci, vytvořit společnou obranu a začlenit Schengenskou dohodu do rámce EU.  připoutat občany k EU, zorganizovat politiku v rozšířené Unii a vytvořit z Evropy stabilizující faktor v multipolárním světě.

Charta základních práv EU:  je uvnitř textu Smlouvy z Nice jako samostatný oddíl a je tudíž právně závazným textem od vstupu smlouvy v platnost.  byla poprvé zveřejněna a vyhlášena až v souvislosti s Ústavní smlouvou.  je součástí Smlouvy z Nice v podobě právně závazné přílohy.  byla vyhlášena na summitu v Nice a Deklarace připojená ke Smlouvě z Nice vyzývala k vyjasnění jejího statutu.  prozatím vyhlášena nebyla, pouze se o této věci vede diskuze.

Wernerova zpráva předpokládá vytvoření:  společné měny.  měnové a politické unie.  měnové unie.  společné rozpočtové, měnové a hospodářské politiky.  měnové unie a společné měny (s pětiletým odkladem).

Na summitu v Haagu v r.1969 se hlavy států a vlád dohodly, že vlastní příjmy Společenství budou zavedeny:  v mezidobí před schválením finanční dohody o společné zemědělské politice a schválení politické dohody o společné dopravní politice.  postupně, podle rámce finanční dohody o společné zemědělské politice.  okamžitě a bez odkladu.  po naplnění závazků definovaných v pojmech dokončení, prohloubení a rozšíření.

Evropská rada se podle Jednotného evropského aktu skládá z:  hlav států a vlád členských států a předsedy Komise.  hlav států a vlád, předsedy Komise a předsedy Evropského parlamentu.  předsedů a místopředsedů vlád a Komise.  předsedy Rady, předsedy Komise a předsedy Evropského parlamentu.  hlav států a vlád členských států a Komise.

Podle stanoviska Komise k mezivládní konferenci v roce 1996 je mj. potřeba:  nahradit stávající smlouvy Smlouvou o EU.  nahradit stávající smlouvy nějakou formou evropské ústavy.  prodloužit platnost Smlouvy o Euroatom.  přečíslovat smlouvy.  zjednodušit a zkonsolidovat smlouvy.

V případě pozastavení hlasovacích práv v Radě Amsterodamská smlouva definuje další postup v:  nařízení 97/56.  Smlouvě o založení ES.  Smlouvě o EU.  Smlouvě o založení ES a Smlouvě o EU.  Smlouvě o založení EHS.

Smlouva o EU žádá o vypracování a provádění rozhodnutí v oblasti společné zahraniční a bezpečnostní politiky:  NATO.  členské státy EU, které nejsou vázány neutralitou.  členské státy EU.  své instituce a agentury.  ZEU.

Davignonova zpráva předpokládala:  výsadní postavení schůzek ministrů zahraničních věcí minimálně šestkrát ročně, bez účasti Komise a Evropského parlamentu.  setkávání ministrů zahraničních věcí minimálně dvakrát ročně a Politického výboru minimálně čtyřikrát ročně.  setkávání ministrů zahraničí maximálně dvakrát ročně a Politického výboru dle potřeby, vždy za účasti Komise a Evropského parlamentu.  setkávání bývalého, současného a budoucího předsednictví minimálně dvakrát ročně.  setkávání Rady, Politického výboru, Komise a Evropského parlamentu minimálně dvakrát a maximálně čtyřikrát ročně.

Hlavním nástrojem společné zahraniční a bezpečnostní politiky je podle Smlouvy o EU:  společná akce.  společná iniciativa.  rozhodnutí Rady.  bezpečnostní směrnice.  společné stanovisko.

Wernerova zpráva navrhla vytvoření měnové unie:  ve dvou na sobě navazujících čtyřletých fázích.  ve třech fázích s finalizací nejpozději k 1. lednu 1983.  ve dvou na sobě navazujících tříletých fázích, s první začínající 1. ledna 1971.  ve třech na sobě navazujících tříletých fázích.  ve třech fázích, s první (tříletou) začínající 1.ledna 1971.

Podle stanoviska Komise k mezivládní konferenci v roce 1996 Unie mj. musí:  posílit funkčnost policejní spolupráce.  snížit demokratický deficit.  přiblížit se občanovi.  odstranit hlasování jednomyslností.  vytvořit evropské občanství.

Report abuse