Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONfisico fisica

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
fisico fisica

Description:
opakování

Author:
anetKa
(Other tests from this author)

Creation Date:
15/06/2014

Category:
Others

Number of questions: 33
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Hodnoty relativních permitivit jsou následující: suchý vzduch - 1,0006, parafín - 2,0 až 2,2 voda 81,6. V kterém prostředí bude za jinak stejných podmínek nejmenší intenzita elektrického pole? ve vakuu v suchém vzduchu v parafínu ve vodě.
Hodnoty relativních permitivit jsou následující: suchý vzduch - 1,0006, parafín - 2,0 až 2,2 voda 81,6. V kterém prostředí bude za jinak stejných podmínek největší intenzita elektrického pole? ve vakuu v suchém vzduchu v parafínu ve vodě.
Síla působící mezi dvěma bodovými náboji nezávisí na prostředí je přímo úměrná permitivitě prostředí je nepřímo úměrná permitivitě prostředí je přímo úměrná čtverci permitivity prostředí.
Relativní permitivita ethanolu je 24, transformátového oleje 2,2. Za jinak stejných podmínek bude intenzita elektrického pole podstatně vyšší v prostředí transformátového oleje podstatně vyšší v prostředí etanolu nepatrně vyšší v prostředí transformátového oleje nepatřně vyšší v prostředí etanolu.
Intenzita elektrického pole v dielektriku je nepřímo úměrná jeho permitivitě přímo úměrná jeho permitivitě nepřímo úměrná čtverci permitivity přímo úměrná čtverci permitivity.
Co je nepravdivé? intenzita elektrického pole je nezávislá na prostředí intenzita elektrického pole je tím větší, čím větší je permitivita prostředí intenzita elektrického pole je tím menší, čím větší je permitivita prostředí permitivita dielektrika je menší než permitivita vakua.
Kapacita deskového kondenzátoru závisí na velikosti ploch desek je nepřímo úměrná permitivitě prostředí mezi deskami je nepřímo úměrná čtverci permitivity prostředí mezi deskami je přímo úměrná permitivitě prostředí mezi deskami.
Elektrony se mohou podílet jako volné částice na přenosu elektrického náboje v kovech v ionizovaném plynu v elektrolytu v polovodičích.
Správné tvrzení: rozdíl mezi elektromotorickým a svorkovým napětím je tím menší, čím menší je vnější odpor elektromotorické napětí na svorkách zdroje, kterým neprochází proud svorkové napětí je na svorkách zdroje, který je zapojen do obvodu úbytek napětí na zdroji je roven součinu vnitřního odporu a proudu.
Jsou-li rezistory zapojeny paralelně je na všech stejné napětí celkový proud je roven součtu proudů v jednotlivých větvích celkový odpor je roven součtu jednotlivých odporů algebraický součet proudů pro uzel se rovná nule.
Dva rezistory, každý o odporu 30kΩ, jsou zapojeny sériově (za sebou). Výsledný odpor činí: 7,5 kΩ 60 kΩ 0,15 kΩ 15 kΩ.
Dva rezistory, každý o odporu 20kΩ, jsou zapojeny sériově (za sebou). Výsledný odpor činí: 20kΩ 0,1kΩ 40kΩ 10kΩ.
Dva stejné kondenzátory, každý o kapacitě 100pF jsou zapojeny paralelně. Výsledná kapacita: 10pF 200pF 50pF 100pF.
Dva stejné kondenzátory, každý o kapacitě 100pF jsou zapojeny sériově. Výsledná kapacita: 50pF 200pF 2pF 10pF.
Dva rezistory, každý o odporu 15kΩ, jsou zapojeny paralelně. Celkový odpor je: 15kΩ 7,5kΩ 30kΩ 1,5kΩ.
Dva rezistory, každý o odporu 35kΩ, jsou zapojeny paralelně. Celkový odpor je: 7kΩ 70kΩ 35kΩ 17,5kΩ.
Při zapojení tranzistoru se společnou bází je: přechod mezi emitorem a bází zapojen v závěrném směru kolektorový proud ovládán proudem emitorovým přechod mezi kolektorem a bází zapojen v propustném směru emitorový proud ovládán proudem kolektorovým.
Při zapojení tranzistoru se společnou bází je kolektorový proud o něco menší než emitorový, bázový podstatně menší emitorový proud o něco menší než kolektorový bázový proud největší kolektorový proud ovládán proudem emitorovým.
Při zapojení tranzistoru se společným emitorem se ovládá emitorový proud kolektorovým proudem kolektorový proud emitorovým proudem kolektorový proud bázovým proudem bázový proud kolektorovým proudem.
Velikost síly působící na přímý vodič s proudem v homogenním magnetickém poli nezávisí na orientaci vodiče je nepřímo úměrná velikosti proudu procházejícího vodičem je nepřímo úměrná velikosti magnetické indukce je přímo úměrná velikosti magnetické indukce.
Velikost magnetické indukce pole přímého vodiče s proudem je nepřímo úměrná permeabilitě prostředí přímo úměrná permeabilitě prostředí přímo úměrná kvardátu proudu nepřímo úměrná proudu.
Které z následujících tvrzení je správné? Schopnost magnetického pole ovlivnit tvar trajektorie elektricky nabité částice je využita v: solenoidu televizní obrazovce cyklotronu Wehneltově trubici.
Energie magnetického pole cívky bez jádra je přímo úměrná proudu přímo úměrná čtverci proudu přímo úměrná indukčnosti cívky přímo úměrná čtverci indukčnosti.
Okamžitý výkon střídavého proudu v obvodu s odporem se vzhledem k proudu mění s poloviční frekvencí nemění mění s dvojnásobnou frekvencí je nulový.
Induktivní reaktance s rostoucí frekvencí klesá nezávisí na frekvenci závisí pouze na indukčnosti je přímo úměrná indukčnosti a frekvenci.
Amplituda nabíjecího a vybíjecího proudu kondenzátoru v obvodu střídavého proudu: je přímo úměrná frekvenci a kapacitě nezávisí na frekvenci nezávisí na kapacitě je nepřímo úměrná frekvenci a kapacitě.
Induktivní reaktance cívky v obvodu střídavého proudu klesá s rostou frenkvencí je nezávislá na frekvenci roste s rostoucí frekvencí roste s druhou mocninou frekvence.
Je-li Φ fázový posun střídavého napětí a proudu, pak pro výkon střídavého proudu o napětí U a intenzitě I v obvodu s odporem platí vztah P=UIcos(Φ/2) P=U.I P=U.IsinΦ P=U.I/2.
Je-li Φ fázový posun střídavého napětí a proudu, pak pro výkon střídavého proudu o napětí U a intenzitě I v obvodu s impedancí platí vztah P=U.IcosΦ P=U.I.tgΦ P=U.I P=U.IsinΦ.
Činný výkon střídavého proudu v obvodu s impedancí je největší, je-li fázový posun π/2 rad π/4 rad π/8 rad 0 rad.
U jednofázového transformátoru se proudy transformují v obráceném poměru počtu závitů se napětí transformují v obráceném poměru počtu závitů se proudy transformují v poměru počtu závitů proudy nelze transformovat.
U jednofázového transformátoru stejnosměrné napětí je možné transformovat pouze v přirozených násobcích transformačního poměru je možné transformovat pouze z vyššího napětí na nižší je možné transformovat pouze z vyššího nižšího na vyšší nelze transformovat.
Ztráty výkonu v elektrické rozvodné síti jsou úměrné kvadrátu proudu úměrné proudu úměrné odmocnině z proudu nezávislé na proudu.
Report abuse Consent Terms of use