option
My Daypo

Média a jejich vlastnosti

COMMENTS STADISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Média a jejich vlastnosti

Description:
Audio - Video kvíz

Author:
Tomáš Veverka
(Other tests from this author)

Creation Date:
12/05/2014

Category:
Computers

Number of questions: 15
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Jak se liší audio CD od CD nebo DVD s MP3? obojí je to samé, audio znamená MP3 audio CD už se nepoužívá ani neprodává na audio CD se vejde maximálně 80 minut hudby, nejedná se o datový disk.
Který formát zvukových souborů používáme nejčastěji? MPEG 1 - Audio Layer 3 Free Lossless Audio Codec Windows Media Audio.
O kvalitě zvukového souboru rozhoduje tzv. datový tok, který asi odpovídá hudebnímu souboru? 1 - 5 Mbit/s 0,5 - 1 Mbit/s 128 - 320 kbit/s.
Které tvrzení je zřejmě reálné? 1 minuta MP3 souboru znamená asi 10 MB 1 minuta MP3 souboru může mít asi 1 - 3 MB 1 minuta MP3 souboru zabírá kolem 100 kB.
Jak můžeme vylepšit kvalitu získané zvukové nahrávky? grafickým ekvalizérem změnou hlasitosti vyčištěním uší.
Které typy souborů jsou zvukové (hudební) soubory? mp3, wma, waw, flac mp3, mp4, avi, wma waw, cda, mp3, ogg.
Proč je reprodukce internetového rádia horší, než kvalitní zvukový záznam? v poslechu je slyšet šum vzniklý přenosem tvrzení je nepravdivé k šíření rádia internetem se používá menší datový tok.
Proč je možné v podstatně beztrestně stahovat hudební soubory? Otázka je závádějící, každé stažení písničky zdarma je nelegální Autorský svaz (OSA) vydělává hodně na prodeji prázdných disků a médií, zisk z originálních médií a legálních e-shopů je jen částí příjmů Co se dá stáhnout, je vždy zadarmo, nemusíme se tím zabývat.
Mezi video soubory patří formáty mp4, avi, exe avi, mp4, mkv avi, mpeg4, wma.
Kromě formátu je důležitým parametrem videa rozlišení jas hlasitost.
Vyber správné přiřazení šířky v pixelech DVD-video 640, HD 1024, FullHD 1280 VGA 640, DVD-video 720, HD 1280 VGA 720, HD 1280, FullHD 1920.
Proč může být ve výsledku video s menším rozlišením na pohled kvalitnější? otázka je nesmyslná záleží i na kameramanovi pokud bude mít vyšší datový tok, může být ostřejší, bez "kostiček".
Zkus odhadnout správnou odpověď - film v rozlišení se šířkou 720 pixelů, datovým tokem 1Mb/s, formát AVI (divx, xvid, mpeg4), dlouhý 2 hodiny - bude mít velikost asi 100 MB přibližně 1 GB zhruba 5 GB.
Vyber nepravdivé tvrzení: kdykoliv si mohu stáhnout jakýkoliv film u nás není trestné stáhnout si film, který už byl šířen TV vysíláním ani film, který se prodává na optických discích - trestného jednání se dopouští ten, kdo soubor ke stažení na web umístil pokud si pro vlastní potřebu stáhnu film, který někdo nahrál v kině, rozhodně jsem jednal(a) protizákonně.
Na co dnes nejčastěji zaznamenává videokamera? na flash paměť nebo kartu na mini DVD nebo harddisk na miniDV kazetu nebo paměťovou kartu.
Report abuse Terms of use
HOME
CREATE TEST
COMMENTS
STADISTICS
RECORDS
Author's Tests