option
Questions
ayuda
daypo
search.php
ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ON Přírodní společenstvo les
COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Přírodní společenstvo les

Description:
test znalostí

Author:
majurka
Other tests from this author


Creation Date:
16/11/2015

Category: Science

Number of questions: 21
Share the Test:
New CommentNuevo Comentario
No comments about this test.
Content:
Jak nazýváme les, ve kterém rostou převážně duby, habry, buky, břízy, javory, jasany a lípy? jehličnatý smíšený listnatý lužní.
Jak nazýváme les, ve kterém rostou převážně duby, habry, buky, břízy, borovice, jedle a smrky? jehličnatý smíšený listnatý lužní.
Jak nazýváme les, ve kterém rostou převážně borovice, modříny, jedle a smrky? jehličnatý smíšený listnatý lužní.
Jak nazýváme les, ve kterém rostou převážně topol, dub, jasan, jilm, olše, vrba a lípa? jehličnatý smíšený listnatý lužní.
Jak se správně nazývají lesní patra? stromové, keřové, bylinné, mechové stromové, keřové, kapradinové, houbové keřové, bylinné, kapradinové, mechové stromové, keřové, bylinné, kapradinové.
Jak se nazývá osoba, která se zabývá udržováním lesa, těžbou a vysazováním stromů? myslivec lesník ekolog zálesák.
Jak se nazývá osoba, která se zabývá se zabývá vztahem organismů a jejich prostředí, jejich ochranou? myslivec lesník ekolog zálesák.
Jak se nazývá osoba, která se zabývá se zabývá chovem a lovem lesní zvěře a udržováním tradic s tím spojených? myslivec lesník ekolog zálesák.
Jak se nazývá osoba, která ráda pobývá v přírodě, toulá se po lesích a umí v nich přežít s minimální výbavou? myslivec lesník ekolog zálesák.
Jak se nazývá naše největší sova? Sýc velký Výr velký Kalous ušatý Puštík obecný.
Jak se nazývá největší šelma lesů Evropy a Asie? medvěd hnědý medvěd černý medvěd grizzly medvěd panda.
....je největším psovitou šelmou, váží 35 až 52 kg. Délka 150 až 190 cm a výška 65 až 80 cm. Život a lov ve smečkách, ostré a zahnuté řezáky. liška obecná vlk obecný medvěd hnědý rys obecný.
..... je nejrozšířenější středně velká psovitá šelma České republiky a vlastně i celé severní polokoule. Loví se pro kožešinu, žije v norách. liška obecná jezevec lesní rys ostrovid vlk obecný.
Jak se nazývá malá psovitá šelma, která se do evropských lesů dostala až z východní Asie? psík mývalovitý psík medvědovitý psík kunovitý psík tygrovitý.
...... je naší největší lasicovitou šelmou, váží 10 až 20 kg, délka 85 cm a s ocasem až metr. Má zavalitou postavu, téměř bílou hlavu, přes oči má široké černé pruhy. Žije v norách. kuna lesní jezevec lesní lasice kolčava liška obecná.
...... je pták zhruba velikosti vrány, ale štíhlejší. Patří do skupiny šplhavců a je celý černý, s bělavým okem a zobákem. Samec má červené temeno hlavy, samice jen červenou skrvnu.Živí se především ve dřevě žijícími brouky (lýkožrouty, kousavci, tesaříky) a mravenci. strakapoud velký žluna větší datel černý krkavec velký.
...... je široce rozšířený pták ze skupiny šplhavců. Je průměrně 22,5 cm dlouhý, černobíle zbarvený s červenými spodními krovkami ocasními. skupiny šplhavců a je celý černý, s bělavým okem a zobákem. Živí se především ve dřevě žijícími brouky (lýkožrouty, kousavci, tesaříky) a mravenci. strakapoud velký žluna větší datel černý krkavec velký.
.... je náš nejrozšířenější sudokopytník z čeledi jelenovitých.Dosahuje hmotnosti mezi 15–35 kg a v kohoutku měří 65–75 cm. Ocas je velmi krátký (2–3 cm) a sotva viditelný. Samci mají relativně krátké parůžky, které mohou dorůstat až do délky 25 cm. jelen evropský muflon obecný srnec obecný daněk skvrnitý.
.... je náš hojně rozšířený sudokopytník z čeledi jelenovitých. Kohoutková výška u samců se pohybuje mezi 85 až 110 cm, bez ocasu dosahují délky 130 až 175 cm. Hmotnost samců je 40 až 95 kg, letní červenohnědé zbarvení je bíle skvrnité. Paroží má velké a lopatkovité. jelen evropský muflon obecný srnec obecný daněk skvrnitý.
..... patří mezi největší zástupce čeledi jelenovitých. Samci dorůstají 175 – 230 cm a jejich hmotnost se pohybuje mezi 160 – 240 kg. Nejtypičtějším znakem pro samce jsou velké parohy, které každý rok, obvykle na konci zimy, shazuje. srnec obecný jelen evropský daněk skvrnitý muflon obecný.
..... je jediný volně žijící zástupce rodu ovce v ČR. Délka100 až 125cm, v kohoutku dosahuje výšky až 75 cm. Ocas měří 10 cm. Starší berani dosahují váhy 50 kg, na hlavě mají rohy. srnec obecný kamzík horský daněk skvrnitý muflon obecný.
Report abuse