option
Questions
ayuda
daypo
search.php

Biológia LF UK. 761-780

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Biológia LF UK. 761-780

Description:
Biológia LF UK. 761-780

Creation Date: 2020/05/23

Category: Others

Number of questions: 20

Rating:(0)
Share the Test:
Nuevo ComentarioNuevo Comentario
New Comment
NO RECORDS
Content:

761. Prištítne telieska: sa vo fylogenéze objavujú prvý raz u obojživelníkov. sa vo fylogenéze objavujú prvý raz u rýb. sa vo fylogenéze objavujú prvý raz u plazov. sú umiestnené blízko štítnej žľazy. sú súčasťou štítnej žľazy. ich produkt riadi hospodárenie s iónmi vápnika v krvnej plazme. sú žľazou so zmiešaným vylučovaním. sú pre život nevyhnutné.

762. Podľa druhu adekvátneho podnetu k hlavným typom receptorov patria: mechanoreceptory. rádioreceptory. sonoreceptory. chemoreceptory. receptory na vnímanie bolesti. exteroreceptory. interoreceptory. proprioreceptory.

763. V krvi cicavcov nachádzame: červené krvinky. trombocyty. krvné doštičky. biele krvinky. hepatocyty. erytrocyty. leukocyty. hemolyzíny.

764. Kde prebieha vonkajšie dýchanie cicavcov: v pľúcach. v koži. na povrchu tela. na vonkajšom povrchu tkanív. v nosovej dutine. v hrtane. v tkanivách. v srdci.

765. Z čoho sa skladá srdce krokodíla: zo štyroch oddielov. z jednej predsiene a dvoch komôr. z dvoch predsiení a jednej komory. z dvoch predsiení a dvoch komôr. z troch oddielov. z dvoch oddielov. z jednej predsiene a jednej komory. nemá srdce.

766. Najviac mechanoreceptorov sa u živočíchov nachádza: na perách. na záhlaví. na chrbte. na koncoch prstov. na rypáku. na chobote. na kopytách. okolo zobáka a nozdier.

767. Narušenie biorytmov môže ohroziť: rozmnožovanie niektorých živočíchov. život živočíchov. život človeka. činnosť organizmu. vývin organizmu. smrť organizmu. striedanie ročných období. činnosť prílivu a odlivu.

768. Typ nervovej sústavy obrúčkavcov je: rozptýlená. rebríčková. difúzna. dostredivá. odstredivá. nemajú nervovú sústavu. centralizovaná. mezogliálna.

769. Nepodmienené reflexy sú: vrodené. počtom nemenné. druhovo špecifické. získané počas života jedinca. individuálne. druhovo nešpecifické. závislé od krvnej skupiny jedinca. získané po smrti jedinca.

770. V ktorej časti cievneho systému dochádza k výmene látok medzi krvou a tkanivovým mokom: vo vlásočniciach. na bunkovej membráne. v kapilárach. v difúznom systéme. v zbernom systéme. v pľúcnici. v aorte. v ľavej predsieni srdca.

771. Radiálna nervová sústava je u: Hlavonožcov. Ostnatokožcov. Medúz. Ploskavcov. Echinodermata. Bičíkovcov. Výtrusovcov. Koreňonožcov.

772. Telová tekutina na najnižšom vývojovom stupni: sa nazýva tkanivový mok. sa nazýva hydrolymfa. sa nazýva krvomiazga. sa nazýva hemolymfa. má podobné zloženie ako vodné prostredie živočíchov. má veľa bielkovín a pravé krvné bunky. sa vyskytuje u mechúrnikov a ostnatokožcov. sa vyskytuje u plazov a cicavcov.

773. Obličky rozdelené na samostatné lalôčiky majú: kôň. delfín. pes. človek. medveď. králik. myš. potkan.

774. Vrodené reflexy sú: nepodmienené. individuálne. podmienené. abstraktné. druhovo špecifické. druhovo nešpecifické. riadené bunkovou imunitou. riadené protilátkovou imunitou.

775. Reflexy, ktoré sa vytvárajú až počas života jedinca sú: podmienené. nepodmienené. podmienené a nepodmienené. všetky. druhovo špecifické. inštinkty. vrodené. u človeka málo dôležité.

776. Obrúčkavce odstraňujú odpadové látky: plamienkovými bunkami. protonefrídiami. malpigickými trubicami. nefrídiami. tykadlovými žľazami. nefrídiami, z každého článku osobitne. nefrídiami, z každého páru článkov osobitne. obličkami.

777. Protonefrídie: sa prvý raz objavujú u prvokov. sa prvý raz objavujú u ploskavcov. sa prvý raz objavujú u hlavonožcov. sa prvý raz objavujú u lariev hmyzu. vyúsťujú vývodmi do telovej dutiny. vyúsťujú vývodmi na povrch tela. sú základom plamienkových buniek. začínajú sa plamienkovými bunkami.

778. Ako sa rozdeľujú biorytmy: exogénne a homogénne. mezogénne a homogénne. homogénne a heterogénne. endogénne a exogénne. exogénne a heterogénne. mezogénne a homogénne. mezogénne a heterogénne. autogénne a heterogénne.

779. Larva, ktorá sa vyskytuje vo vývine morských mnohoštetinavcov sa volá: mycelium. zámotok. nymfa. trochofóra. trochopoda. mixofóra. trichofóra. trichopoda.

780. Ktoré hlístovce sú nebezpečnými parazitmi človeka a domácich zvierat: Hlísty. Nitkovky. Ploskulice. Vírivky. Pijavice. Opaskovce. Šťúriky. Roztoče.

Report abuse