Questions
ayuda
option
My Daypo

ERASED TEST, YOU MAY BE INTERESTED ONHOI OBN 26-50

COMMENTS STATISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
HOI OBN 26-50

Description:
Test xdd

Author:
AVATAR

Creation Date:
23/04/2023

Category:
Others

Number of questions: 25
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Charakteristickým znakom masovej kultúry je: náročnosť formálnych a obsahových prvkov nepravidelnost' prienik do citovej a myšlienkovej hĺbky štandardizácia vedomia spoločnosti, manipulácia s vedomím ľudí.
Hlavným princípom gýča je, že: vydáva sa za špičkovú estetickú hodnotu, ktorou nie je berie do úvahy kultúrnu vyspelosť rešpektuje spoločenské zaradenie človeka zohľadňuje psychiku, vek a náladu človeka.
Móda je charakteristická tým, že: nesúvisí s estetickými normami vyjadruje sociálne a kultúrne zaradenie človeka nie je vyjadrením slobody osobnosti vždy protirečí praktickosti, účelnosti.
Starostlivosť o životné prostredie zahŕňa aj vzťah k smetiam, ktorý by mal byť: inštrumentálny a estetický inštrumentálny estetický indiferentný.
Vyberte z nasledovných formulácií nesprávnu: slušnosťou človek vyjadruje svoje kladné city slušnosťou človek vyjadruje toleranciu, ohľaduplnosť, úctu k človeku slušnosť neprispieva k dobrým medziľudským vzťahom slušnosť sa môže rovnať bezcharakternosti a nemorálnosti ak sa ňou zakrýva pokrytectvo a ak sa využíva na manipulovanie iným človekom.
Komunikácia medzi ľuďmi zahŕňa: reč, gestá, mimiku, písmo iba mimiku a písmo iba písmo a reč iba reč.
Vyberte nesprávny výrok: štýl formuje pocity, predstavy, myšlienky a postoje človeka človek získava počas života svoj vlastný osobitný štýl každý má svoj vlastný štýl, čo do ľudskej komunikácie neprináša žiadne nedorozumenia vlastný osobitný štýl sa týka reči, gestikulácie, obliekania, spôsobu práce a života človeka.
Hodnota vecí je: totožná iba s vlastnosťami vecí identická iba s fungovaním vecí v živote človeka nezávislá od spôsobov, akými ju človek vníma úžitková aj estetická.
Usporiadanie hodnôt podľa dôležitosti sa nazýva: hierarchia hodnôt kultúrna hodnota etický kódex deontológia.
Literatúra ako umelecký druh sa člení na: etiku, lyriku a drámu epiku, lyriku a drámu epiku a lyriku lyriku a drámu.
Pre výtvarné umenia neplatí, že: sú rozložené v priestore ich vnímame zrakom sú iba dvojrozmerné ozvláštňujú predovšetkým vizuálny svet.
Každý umelecký druh možno ďalej členiť na: umelecké diela umelecké prostriedky umelecké druhy umelecké žánre.
Medzi audiovizuálne umenia patrí: grafika film a televízia balet lyrika a epika.
Divadelné umenie vnímame: iba zrakom zrakom a sluchom zrakom a čuchom sluchom a hmatom.
Pre architektúru neplatí, že: nepatrí medzi umelecké druhy je to typické kolektívne umenie nachádza sa už na rozhraní umenia a inžinierskej tvorby jej výtvory sa orientujú najmä na stvárňovanie prostredia.
Ontológia je: náuka o hodnotách náuka o poznaní náuka o bytí náuka o mravnom konaní.
Gnozeológia je: náuka o krásne náuka o poznaní náuka o človeku náuka o bytí.
Náuka o krásne a o jeho osvojovaní sa nazýva: filozofická antropológia axiológia estetika etika.
Filozofie vychádzajúce z prvotnosti hmoty sa nazývajú: materialistické idealistické pluralistické materialisticko- idealistické.
Filozofie, ktoré prijímajú dve podstaty alebo dva princípy (hmotnú i duchovnú) sa zaraďujú pod: pluralizmus dualizmus monizmus determinizmus.
Výrok: Viem, že nič neviem" vyslovil: Platón Aristoteles Sokrates Epikuros.
Východiskom Platónovho prístupu k človeku a svetu je: učenie o ideách učenie o duši učenie o štáte učenie o cnostiach.
Vyberte nesprávne vyjadrenie: Aristoteles zaujíma v antickej filozofii výnimočné postavenie Aristoteles rozdelil filozofiu na teoretickú a praktickú Aristoteles nevenoval pozornosť logike Aristotelova filozofia zahŕňa a systematizuje celú oblasť vtedajšieho vedenia.
Medzi scientistické prúdy poklasickej filozofie 19.storočia nepatrí: pozitivizmus novokantovstvo marxistická filozofia scholastika.
Medzi zakladateľov novovekej filozofie patria: Sokrates, Bacon, Descartes Bacon, Descartes, Hobbes Hobbes, Platón, Aristoteles Sokrates, Platón, Aristoteles.
Report abuse Consent Terms of use