option
My Daypo

Politika, volby

COMMENTS STADISTICS RECORDS
TAKE THE TEST
Title of test:
Politika, volby

Description:
NK občanka

Author:
AVATAR

Creation Date:
26/04/2022

Category:
Others

Number of questions: 8
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Share the Test:
Facebook
Twitter
Whatsapp
Last comments
No comments about this test.
Content:
Co je spojeno s demokracií a svobodnými volbami? rozdělení státní moci dodržování lidských práv nezávislé soudy účast obyvatel na řízení státu státní moc má v rukou jedna osoba popírání lidských práv nemožnost bránit se u soudu na řízení státu se podílí pouze parlament.
Kdo vládne v demokratickém státu?.
Koho si lid volí ve volbách? (všeobecně).
Parlament ČR tvoří poslanecká sněmovna a *****.
Spoj názvy částí českého parlamentu a informace o nich. volby jednou za čtyři roky minimální věk 21 let 200 členů volby jednou za dva roky zástupce se volí na šest let volí se na celou dobu minimální věk 40 let 81 členů.
Spoj možnosti podílení se na politickém (společenském) životě v ČR a jejich příklady. politické strany neziskové organizace profesní organizace občanská sdružení referendum.
Které informace o referendu jsou pravdivé? odpovídá se pouze ANO/NE rozhodují všichni občané ČR nad 18 let koná se v případě nutnosti rozhodnutí o něčem důležitém, ne pravidelně koná se jednou za čtyři roky rozhodují všichni občané ČR, kteří pracují.
Spoj typ volebního práva s jeho popisem. volí všichni občané ČR nad 18 let volí se všichni občané ČR podle stanoveného věku všechny hlasy mají stejnou váhu mohu se rozhodnout, zda a koho budu volit volí se konkrétní kandidát nikdo nemá právo vědět, koho volíme.
Report abuse Terms of use
HOME
CREATE TEST
COMMENTS
STADISTICS
RECORDS
Author's Tests